Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Braskem: nowa linia do produkcji PP w USA

13.07.2020

Brazylijski koncern petrochemiczny Braskem ogłosił zakończenie budowy i rozpoczęcie eksploatacji swojego zakładu polipropylenu w miejscowości La Porte w Teksasie. Nowa linia produkcyjna wzmacnia globalną zdolność firmy do obsługi klientów w USA.

Nowy obiekt posiada zdolność produkcyjną na poziomie 450 tys. ton rocznie i może wytwarzać rozmaite gatunki polipropylenu: homopolimery, kopolimery udarowe i kopolimery typu random. Brazylijski koncern jest właścicielem pięciu innych zakładów PP w Stanach Zjednoczonych, trzech w Teksasie, jednego w Pensylwanii i jednego w Zachodniej Wirginii. Łącznie sześć jednostek wytwórczych jest w stanie produkować prawie 2 mln ton tworzywa rocznie.

Oferowana przez Braskem podaż PP zaspokoi popyt na tworzywo w USA. Tamtejsi przetwórcy w tej chwili są bowiem zmuszeni importować polipropylen w celu uzupełnienia niedoborów na rynku krajowym. Cześć produkcji trafi także na rynki eksportowe, w tym do Europy i to już w 2020 r.

- Pandemia koronawirusa wpłynęła na rynek w USA. Przemysł polipropylenowy, szczególnie w kwietniu i maju, został dotknięty w obszarze dóbr trwałego użytku, takich jak motoryzacja. Efekt ten został jednak częściowo złagodzony przez silną sprzedaż PP do opakowań. Ożywienie zaczęło się w czerwcu, wraz ze wzrostem popytu, co dobrze wróży konsumpcji PP w trzecim kwartale - wyjaśnił Alexandre Elias, dyrektor ds. polipropylenu w Ameryce Północnej w koncernie Braskem.

Wyświetlono: 464

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej