Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Branża tworzyw sztucznych rozmawia o zmianach

13.05.2019

14 maja br. w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, której uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób europejska strategia dla tworzyw sztucznych wpłynie na polski rynek.

Według danych zaprezentowanych w najnowszej edycji raportu PlasticsEurope „Tworzywa sztuczne – fakty”, zapotrzebowanie w Europie na tworzywa sztuczne w 2017 r. wyniosło 51,2 mln ton. Polska pod tym względem – z udziałem na poziomie 6,3% – plasuje się na szóstym miejscu na kontynencie. Branża tworzyw sztucznych należy jednocześnie do najszybciej rozwijających się gałęzi krajowego przemysłu. W najbliższym czasie będzie ona musiała jednak stawić czoła nowym wyzwaniom wynikających z wdrażania w Unii Europejskiej „Strategii dla Tworzyw Sztucznych” oraz przechodzenia na prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego.

Właśnie tym zagadnieniom będzie poświęcona konferencja „Co europejska strategia dla tworzyw sztucznych zmieni na polskim rynku?” organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych we współpracy ze spółka ANWIL.

- Nasza spółka, jako czołowy przedstawiciel krajowej branży chemicznej, aktywnie włącza się w dyskusje na temat kierunków rozwoju rynków, na których prowadzi swoją działalność biznesową. ANWIL jest przy tym jedynym wytwórcą suspensyjnego polichlorku winylu w Polsce, czyli polimeru o szerokim wachlarzu zastosowania i – co ważne – charakteryzującego się wysoką recyklowalnością. To właśnie m.in. ta jego właściwość powoduje, że mimo swojej ponad stuletniej historii, konsumpcja PCW wzrasta – mówi Agnieszka Żyro, prezes zarządu ANWIL-u.

 

Wyświetlono: 601

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej