Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Boruta-Zachem planuje przejęcie Laboratorium Naturella

30.10.2018

Spółka Boruta - Zachem podpisała list intencyjny w sprawie potencjalnego przejęcia biotechnologicznej firmy Laboratorium Naturella, oferującej ekologiczne kosmetyki i środki czystości. Porozumienie umożliwia rozpoczęcie negocjacji w sprawie szczegółowych warunków umowy. Obie strony chcą zakończyć negocjacje w 2018 r., a wartość transakcji nie przekroczy 1 mln zł.

Laboratorium Naturella jest właścicielem dwóch specjalistycznych marek przeznaczonych dla produktów zapewniających kompleksową higienę i pielęgnację ciała oraz czystość domu> Pierwsza marka to OnlyBio i obejmuje ona produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia. Druga marka to OnlyEco i składają się na nią ekologiczne środki czystości. Sieć sprzedaży spółki składa się ze specjalistycznych sklepów, delikatesów ekologicznych, aptek oraz drogerii.

Laboratorium Naturella, jako jedyne na świecie, wykorzystuje w swoich recepturach biosurfaktynę z rzepaku. Twórcą i właścicielem innowacyjnej technologii wytwarzania biosurfaktyny jest właśnie spółka Boruta-Zachem, która udostępniła ten unikalny składnik do wyłącznego stosowania przez Laboratorium Naturella.

- Przejęcie Laboratorium Naturella jest naturalnym krokiem budowy wartości Boruty - Zachem. Taki wertykalny rozwój jest bardzo korzystny dla obu stron transakcji. Oceniamy, że atrakcyjne aktywa i rosnące wyniki finansowe biotechnologicznej firmy pozwolą nam na szybki zwrot z inwestycji i pozytywnie wpłyną na wyniki Boruty Zachem  - powiedział Artur Bielski, prezes zarządu Boruty-Zachem.

- Laboratorium Naturella od kilku kwartałów dynamicznie się rozwija i notuje coraz lepsze wyniki finansowe. Nadchodzący rok zapowiada się również obiecująco. Jestem pewna, że długofalowy rozwój naszej firmy jest zagwarantowany w strukturach Grupy Boruta Zachem – dodaje Ewa Wójcikowska, prezes Laboratorium Naturella

Obecnie wyłącznym właścicielem Laboratorium Naturella jest Inventionmed S.A., notowana na NewConnect spółka technologiczna. Boruta-Zachem jest zainteresowana nabyciem wszystkich udziałów w biotechnologicznej firmie o łącznej wartości nominalnej 100 tys. zł. Zgodnie z podpisanym porozumieniem, cena sprzedaży udziałów nie może być niższa niż cena nominalna powiększona o 10%. Jednocześnie transakcja będzie połączona ze sprzedażą pożyczek od właściciela na rzecz Laboratorium Naturella o łącznej wartości wraz z odsetkami wynoszącej 664,4 tys. zł.

Boruta - Zachem specjalizuje się w trzech obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Przedsiębiorstwo jest uznanym producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Boruta - Zachem jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie producentem biosurfaktantów.

Wyświetlono: 3092

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej