Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

Borealis wchodzi na bułgarski rynek nawozów

24.12.2013

Austriacki koncern Borealis wspólnie z First Energy Bank of Bahrain tworzy w Bułgarii przedsięwzięcie joint venture o nazwie Feboran. Nowy podmiot przejmie 20% udziałów w miejscowej firmie Neochim.

Neochim to największy bułgarski producent i dystrybutor nawozów oraz posiadacz znacznej liczby udziałów na lokalnym rynku azotanu amonu. Jest właścicielem fabryki amoniaku, dwóch zakładów produkujących kwas azotowy i jednej instalacji azotanu amonu.

- Inwestycja odpowiada naszej długofalowej strategii rozwoju, która zakłada utrzymanie wiodącej pozycji na rynku nawozowym w Europie Centralnej i Wschodniej – mówi stojący na czele Borealisa Mark Garrett.

- Jesteśmy przekonani, że segment nawozowy w Europie Środkowej i Wschodniej oferuje atrakcyjne możliwości biznesowe i posiada dalszy potencjał wzrostu. Neochim to dobrze zarządzane przedsiębiorstwo, dysponujące wyspecjalizowanymi fabrykami i dobrym położeniem logistycznym, dlatego ta inwestycja powinna przynieść powodzenie – dodaje Markku Korvenranta, wiceprezes koncernu Borealis.

Wyświetlono: 1494

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej