Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

Borealis umacnia pozycję na rynku nawozowym

02.07.2013

Koncern Borealis ostatecznie sfinalizował transakcję zakupu belgijskiej spółki Rosier. Przejął ją od francuskiego koncernu Total.

W rękach austriackiego Borealisa - dotychczas bardziej znanego z działalności w segmencie tworzyw sztucznych - znalazło się 56,8% udziałów w Rosier. Belgijskie przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją nawozów mineralnych i dysponuje dwoma zakładami wytwórczymi, które są zlokalizowane w Belgii i Holandii. W 2012 r. przychody ze sprzedaży firmy Rosier wyniosły 278 mln euro. Niedawno Borealis wszedł również w posiadanie spółki GPN, czyli największego francuskiego producenta nawozów azotowych.

- Te przejęcia są następstwem naszej strategii rozwoju, która zakłada umacnianie pozycji na rynku nawozowym i zostania największym ich producentem w Europie Środkowej i Wschodniej, a także liczącym się wytwórcą w skali całego kontynentu – stwierdził Mark Garrett, prezes koncernu Borealis. – Wierzymy, że sektor nawozowy jest w Europie niezwykle stabilny pod względem ekonomicznym i stanowi atrakcyjny obszar dla naszej dalszej działalności.

 

Wyświetlono: 1171

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej