Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Borealis przejmuje część biznesu DuPont

11.08.2014

Austriacki koncern Borealis przejmuje 67% udziałów w należącej do DuPont Holding Netherlands spółce Speciality Polymers Antwerp, która specjalizuje się m.in. w produkcji kopolimerów etylenu.

Speciality Polymers Antwerp to podmiot z siedzibą w Belgii, będący dotychczas przedsięwzięciem typu joint venture utworzonym wspólnie przez DuPont Holding Netherlands (67%) oraz zależne spółki austriackiego potentata: Borealis Polymers oraz Borealis Kallo (łącznie 33%). Teraz w całości przechodzi w ręce Borealisa.

- Uzyskanie pełnej własności w odniesieniu do jednostki Speciality Polymers Antwerp jest zgodne z naszą strategią rozwoju w obszarze poliolefin - mówi Mark Garrett, prezes koncernu Borealis. - Akrylowe kopolimery, które stanowią część szerszego portfela specjalistycznych polimerów wytwarzanych w Speciality Polymers Antwerp, są ważnym budulcem dla naszych produktów o wyższej wartości dodanej sprzedawanych w ramach naszej podstawowej aktywności rynkowej związanej z poliolefinami – dodaje Garrtett.

Najbardziej znane produkty z grupy kopolimerów etylenu produkowane przez DuPont, to żywice z rodziny Surlyn do produkcji opakowań, wytłaczalne kleje o nazwie Bynel, amorficzne poliamidy Selar o doskonałych własnościach barierowych dla tlenu, żywice termoplastyczne Nucrel otrzymywane poprzez kopolimeryzację etylenu i kwasu metakrylowego lub akrylowego, a ponadto nowe klasy elastomeru akrylowo etylenowego Vamac, modyfikowane kopolimery polietylenu Fusabond (głównie poprzez dodatek bezwodnika kwasu maleinowego) oraz rozmaite kopolimery EVA (etylen, octan winylu).

Wyświetlono: 2047

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej