Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Borealis kupuje DEXPlastomers

26.11.2012

Borealis zamierza kupić DEXPlastomers. Prowadzi rozmowy z DSM Plastomers oraz Exxon Chemical Holland Ventures, które posiadają po połowie udziałów tej firmy.

DSM Plastomers należy do Grupy DSM Nederland, natomiast Exxon Chemical Holland jest spółką zależną Exxon Mobil Benelux Holdings. Obie spółki wyraziły chęć sprzedaży swoich udziałów. O decyzji poinformowano już pracowników i rozpoczęto konsultacje. Transakcja musi jeszcze zostać zaakceptowane przez lokalne władze.
Produkty DEXPlastomers doskonale wpisują się w profil działalności Borealis. Inwestor docenia przede wszystkim duży potencjał DEXPlastomers i nowatorskie podejście do technologii.
DSM Nederland zamierza również sprzedać Borealis technologię LLDPE Compact Solution. Technologia tę opracowano w latach 60. ubiegłego wieku w celu produkcji polietylenów o określonej gęstości. Transakcja zakończy się w pierwszym kwartale 2013 roku, po uzyskaniu wymaganych zezwoleń.
DEXPlastomers powstało w 1996 roku. Produkuje plastomery C8 i liniowe polietyleny o małej gęstości. W 2012 roku przychód ze sprzedaży wyniósł ok. 180 mln euro.

Wyświetlono: 1244

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej