Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

BOPS wprowadza do oferty polimery pochodzące z recyklingu

04.07.2019

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż powiększa portfolio oferowanych przez siebie produktów o gatunki polietylenu dużej gęstości (HDPE) Hostalen QCP oraz polipropylenu (PP) Moplen QCP, które pochodzą z recyklingu mechanicznego poużytkowych odpadów konsumenckich i są wytwarzane przez Quality Circular Polymers (QCP), czyli firmę joint venture pomiędzy LyondellBasell and SUEZ, zajmującą się recyklingiem wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

- W związku z transformacją związaną z gospodarką o obiegu zamkniętym i unijną Strategią dla Tworzyw Sztucznych, nasi klienci coraz częściej poszukują wysokiej jakości poliolefin pochodzących z recyklingu poużytkowych odpadów konsumenckich. Jesteśmy wiodącym dostawcą rozwiązań poliolefinowych dla naszych klientów operujących na polskim rynku. Włączenie portfolio produktów QCP do naszej szerokiej oferty zawierającej poliolefiny oryginalne, wzmocni naszą rynkową pozycję i pozwoli jeszcze lepiej reagować na potrzeby współpracujących z nami przetwórców – powiedział Jaap Rabou, prezes zarządu BOPS.

BOPS oferuje gatunki PP Moplen QCP, które mogą być użyte do produkcji wyrobów wtryskiwanych oraz polimery HDPE Hostalen QCP do wytłaczania z rozdmuchem. Przykłady zastosowań PP Moplen QCP to zamknięcia, pojemniki i wiaderka przemysłowe, duże pojemniki do produktów nieżywnościowych. Przykłady zastosowań HDPE Hostalen QCP to z kolei butelki, profile, bezciśnieniowe rury osłonowe do zastosowań nieżywnościowych.

Wyświetlono: 510

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej