Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

BOPS rozszerza ofertę w zakresie polipropylenów

15.01.2015

Firma Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadza do swojej oferty handlowej dwa nowe gatunki polipropylenu, które są wytwarzane w europejskich fabrykach LyondellBasell.

Nowości BOPS to polipropyleny o handlowych nazwach Clyrell RC449S i Clyrell RC549S. W ocenie przedstawicieli firmy stanowić mają nowy punkt odniesienia dla kopolimerów randomicznych wykorzystywanych do formowania wtryskowego. Wedle zapewnień łączą w sobie doskonałą przezroczystość, wyższą sztywność z dobrą udarnością oraz pożądanymi właściwościami organoleptycznymi. Mogą być wykorzystywane do produkcji opakowań i wyrobów cienkościennych, takich jak artykuły użytkowe gospodarstwa domowego, opakowania kosmetyczne i pojemniki wielokrotnego użytku.

Wyroby wykonane z użyciem Clyrell RC449S odznaczać mają się przede wszystkim wysokim połyskiem i wyjątkową przezroczystością, dzięki czemu sprawiają wrażenie, że są wykonane ze szkła, przez co zyskują na atrakcyjności. Testy wykazały ponadto, że dobra płynność i użycie klasyfikatora najnowszej generacji ułatwia przetwórstwo tego materiału poprzez skrócenie czasu cyklu. W efekcie polipropylen przyczynia się do wzrostu produktywności w zakłdzie wytwórczym.

Drugi z nowych gatunków PP, czyli Clyrell RC549S gwarantować ma przetwórcom połączenie wyjątkowej sztywności z doskonałą przezroczystością. Dzięki jego dobrej płynności w stanie stopionym i obecności efektywnego środka nukleującego najnowszej generacji, pozwalającego na obniżenie temperatury przetwórstwa, produkt łatwo się przetwarza, oferując przy tym możliwość poprawy okna przetwórczego oraz skrócenie czasu cyklu roboczego. Te parametry również przyczyniają się do zwiększenia produktywności. Badania wśród klientów wykazały, że w porównaniu do innych typowych kopolimerów randomicznych, Clyrell RC549S charakteryzuje się znacząco lepszymi właściwościami w zakresie utrzymania smaku i emisji zapachu, co jest podstawowym wymogiem dla zastosowań w pakowaniu żywności.

Wyświetlono: 1718

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej