Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

BOPS: nowy kopolimer do przetwórstwa metodą wytłaczania

04.02.2015

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż oferuje na rynku polskim najnowszy produkt pod nazwą Moplen RP390H. Jest on wytwarzany w Europie Zachodniej przez koncern LyondellBasell.

Gatunek ten był wcześniej dostępny jako tzw. kopolimer rozwojowy pod nazwą Moplen RP2531. Moplen RP390H to kopolimer randomiczny produkowany z użyciem katalizatora Zieglera-Natty i w porównaniu do tradycyjnych gatunków wykazuje większą elastyczność w warunkach przetwórstwa oraz oferuje lepsze właściwości estetyczne w zakresie przezroczystości i wyższego połysku. Gatunek ten jest przeznaczony przede wszystkim do wytwarzania opakowań do żywności, opakowań do chemii gospodarczej i kosmetyków, które mają charakteryzować się doskonałymi właściwościami estetycznymi.

Moplen RP390H może być wykorzystywany do wytwarzania opakowań o strukturze wielowarstwowej, zarówno w warstwie zewnętrznej, jak i w wewnętrznej w przypadku detali produkowanych m.in. metodą wytłaczania z rozdmuchem. Zestaw dodatków stosowany w przypadku gatunku Moplen RP390H pozytywnie wpływa na proces jego przetwórstwa, dzięki czemu powierzchnia wytwarzanych wyrobów jest gładka i ma wyższy połysk.

W przypadku wykorzystania gatunku Moplen RP390H do produkcji wysokiej jakości opakowań do kosmetyków, rekomendowany jest proces wstępnej produkcji na linii do wytłaczania z rozdmuchem. Ma on na celu wytworzenie na narzędziach odpowiedniej powłoki gwarantującej optymalne właściwości estetyczne i optyczne wytwarzanych detali.

Wyświetlono: 2643

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej