Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

BOP poszerza produkcję o nowy gatunek polipropylenu - Moplen RP316M

12.04.2017
BOP poszerza produkcję o nowy gatunek polipropylenu - Moplen RP316M

Basell Orlen Polyolefins uruchomił w Płocku produkcję nowego gatunku polipropylenowego kopolimeru randomicznego o nazwie handlowej Moplen RP316M, który jest przeznaczony do wytwarzania, metodą wylewania, folii typu CAST, potocznie zwanymi CPP.

Moplen RP316M, który jest już w ofercie spółki dystrybucyjnej Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż, to kopolimer randomiczny o małej zawartości etylenu i wskaźniku szybkości płynięcia ok. 8,5 g/10 min. Odpowiednia budowa i struktura materiału Moplen RP316M zapewnia w ocenie BOP jego łatwe przetwórstwo i to zarówno na liniach pracujących z małą wydajnością, jak i na nowoczesnych wysokowydajnych i pracujących z szybkościami dochodzącymi do 300m/min liniach do produkcji folii CPP.

Moplen RP316M posiada bogaty pakiet dodatków takich jak: antybloking bazujący na krzemionce syntetycznej, środek poślizgowy oparty na erukamidzie, środek antystatyczny oraz stabilizator termiczny.

Jak przyznają przedstawiciele producenta, dodatek antyblokingowy i poślizgowy gwarantują bardzo dobrą przetwarzalność materiału w procesie produkcji i konfekcjonowania. Odpowiednio zoptymalizowana zawartość środka poślizgowego i zastosowanie materiału Moplen RP316M na warstwy zewnętrzne folii CPP zapewnia możliwość przetwórstwa folii na najbardziej wymagających pod względem szybkości automatach pakujących.

- Właściwie dobrany pakiet dodatków antystatycznych poprawia przetwórstwo folii oraz właściwości gotowego opakowania, poprzez redukcję ładunków elektrostatycznych zbierających się na powierzchni folii w toku całego cyklu jego funkcjonowania, tj. podczas produkcji, konfekcjonowania, składowania i ekspozycji gotowych opakowań. Opakowania zawierające środki antystatyczne nie zbierają na swojej powierzchni kurzu, co gwarantuje długotrwały efekt jego świeżości. Wśród zalet materiału Moplen RP316M należy również wspomnieć o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych, a szczególnie wyższym, w odniesieniu do homopolimerów, module elastyczności, który zapewnia lepszą odporność na przebicie i możliwość stosowania folii w niskich temperaturach, nawet do -5 st. C. Pomimo bogatego pakietu dodatków Moplen RP316M doskonale sprawdza się w produkcji wysokotransparentnych folii polipropylenowych, które można zastosować m.in. w takich wyrobach, jak folie do laminacji (z foliami BOPP; BOPET, LDPE, itp.), folie higieniczne, folie biurowe, folie do pakowania żywności (tj. słodycze, makarony, ciastka i batony itd.), folie do konfekcjonowania tekstyliów – informuje Basell Orlen Polyolefins.

Moplen RP316M poszerza ofertę BOPS w zakresie materiałów do produkcji folii polipropylenowych CAST. Na rynku dostępny jest również homopolimer pod nazwą Moplen HP515M. Obydwa gatunki są wytwarzane przy użyciu wysokowydajnego katalizatora metaloorganicznego Zieglera-Natty, który nie zawiera ftalanów.

Wyświetlono: 2373

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej