Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

BOP: nowy polipropylen dla opakowań cienkościennych

17.03.2014

Firma Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadza na rynek tworzyw sztucznych nowy polipropylen Moplen RP2473. Granulat od niedawna produkowany jest w płockich zakładach Basell Orlen Polyolefins.

Nowe tworzywo gwarantuje przetwórcom wyższą przezroczystość i przetwarzalność w produkcji opakowań cienkościennych, które spełniają odpowiednie wymagania estetyczne i charakteryzują się niską emisją zapachu. W ocenie przedstawicieli BOPS jest wzorcowym gatunkiem do wtrysku oferującym połączenia wysokiej przezroczystości, łatwego przetwórstwa i właściwości organoleptycznych, dzięki czemu spełnia rosnące wymagania wśród przetwórców, i konsumentów. Dotychczas Moplen RP2473 był wytwarzany tylko w Europie Zachodniej w zakładach LyondellBasell, ale teraz jego produkcja została uruchomiona również w Płocku.

Potencjalne zastosowania konsumenckie nowego polipropylenuy, to pojemniki do żywności, transparentne opakowania, pojemniki wielokrotnego użytku, artykuły użytkowe gospodarstwa domowego oraz wyroby sportowe, sprzęt wypoczynkowy i zabawki.

Tworzywo zapewnia odpowiednią równowagę pomiędzy przezroczystością, a właściwościami organoleptycznymi, stając się gatunkiem wzorcowym dla kopolimerów randomicznych. Dobra płynność i użycie najnowszej generacji środka nukleującego sprawiają, że oferuje możliwość dodatkowej poprawy właściwości przetwórczych w zakresie redukcji czasów cyklu, co pozwala na wzrost wydajności. W porównaniu do innych standardowych gatunków kopolimerów randomicznych o podwyższonej płynności, Moplen RP2473 wykazuje poprawę właściwości sensorycznych w zakresie smaku i niższej emisji zapachu, co jest podstawowym wymogiem dla opakowań do żywności.

Wyświetlono: 2978

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej