Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Boccard rozwija działalność w Polsce

09.10.2020

Polska staje się coraz ważniejszym miejscem dla działalności Grupy Boccard. Po realizowanym właśnie połączeniu spółek Boccard Polska i Kates Polska będzie tutaj działać duży podmiot zajmujący się realizacją innowacyjnych instalacji przemysłowych. Stanie się on integratorem przemysłowym rozwiązań procesowych, oferującym wiedzę w obszarze inżynierii, produkcji, budowy oraz utrzymania ruchu. 

Boccard Kates specjalizować się ma w projektowaniu, prefabrykacji, produkcji oraz uruchomieniu i utrzymaniu instalacji oraz urządzeń procesowych, takich jak zbiorniki, mieszalniki, reaktory, bioreaktory - praktycznie dla wszystkich gałęzi przemysłu: od farmacji i biotechnologii, przez kosmetykę, przemysł spożywczy, po przemysł chemiczny. Siedziba spółki stał się Olsztyn.

Boccard posiada 60 oddziałów w 35 krajach, łącznie zatrudnia ponad 3,5 tys. pracowników.

- Jestem szczęśliwy, że zainwestowaliśmy w Olsztynie ze względu na wykwalifikowanych pracowników. Liczymy, że dzięki temu posunięciu zwiększymy nasze moce produkcyjne - powiedział Patrick Boccard, współwłaściciel grupy.

Połączenie spółek wiąże się z szeregiem nowych inwestycji w Olsztynie. Jedną z nich jest otwarta we wrześniu tego roku nowa hala produkcyjna. W najbliższych latach firma Boccard Kates planuje budowę dwóch kolejnych hal.

Tagi


Boccard
Wyświetlono: 285

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej