Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Biesterfeld rozwija ofertę dystrybucyjną

20.04.2018
Biesterfeld rozwija ofertę dystrybucyjną

Biesterfeld wzmacnia pozycję na europejskim rynku dystrybucyjnym. Po tym jak zawarł umowę z koncernem Evonik na sprzedaż dodatków dla przemysłu poliuretanowego, teraz poinformował o umowach z innymi dostawcami: Dymax w zakresie światłoutwardzalnych klejów przemysłowych i systemów utwardzania oraz ExxonMobil Chemical w zakresie kauczuków.

Biesterfeld Spezialchemie ogłosił przejęcie dystrybucji produktów Dymax Europe w krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria) oraz we Francji, Turcji i Rosji. Od dawna spółka jest już dystrybutorem Dymax (producenta zaawansowanych technologicznie światłoutwardzalnych klejów oraz systemów, które optymalizują proces montażu) w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Produkty światłoutwardzalne stosowane w technologii medycznej są używane do mocowania kaniuli (m.in. wenflonów i igieł) podskórnie. Nadają się również do sklejania elementów używanych do cewników, systemów węży lub łączników. Oprócz technologii medycznej, wyroby Dymax wykorzystywane są w przemyśle elektronicznym, optycznym i motoryzacyjnym. Przeznaczone są m.in. do powlekania konforemnego (zintegrowanego), enkapsulacji, klejenia, zarządzania i maskowania termicznego.

- Współpraca z Dymax umożliwia nam rozszerzenie istniejącej oferty dla rynku europejskiego. Dzięki specjalnej technologii utwardzania światłem możemy zaoferować klientom, m.in. z sektora elektronicznego, produkty i rozwiązania dostosowane do ich konkretnych potrzeb – powiedział Werner Schwarz z firmy Biesterfeld Spezialchemie.

Jeśli chodzi natomiast o współpracę z ExxonMobil Chemical, to obejmuje ona rozpoczęcie na szeroką skalę dystrybucji kauczuku etylenowo-propylenowo-dienowego pod marką Vistalon (EPDM) w całych Włoszech. Znacząco rozszerzy to obecne portfolio Biesterfeld w odniesieniu do wysokowydajnych polimerów kierowanych na rynek włoski.

Usieciowany elastomer EPDM marki Vistalon charakteryzuje się rozwiniętymi właściwościami fizycznymi oraz rzadko spotykanymi zaletami przetwarzania. Oprócz dobrej odporności na ozon oraz promieniowanie ultrafioletowe (UV), jest niewrażliwy na działanie chemikaliów i ciepła. Dodatkowo prezentuje wysoką elastyczność, zwłaszcza w niskich temperaturach oraz posiada dobrą izolacyjność elektryczną i doskonały zestaw ściskania (kompresji). Ze względu na te właściwości wpasowuje się w szeroki zakres zastosowań, m.in. do produktów motoryzacyjnych, towarów konsumpcyjnych oraz produktów dachowych.

EPDM może być przetwarzany za pomocą formowania wtryskowego i wytłaczania. Może być stosowany w uszczelkach wewnętrznych i zewnętrznych, a także jako element izolacji kabli oraz w produkcji elastycznych węży.

Przed rozpoczęciem współpracy we Włoszech, Biesterfeld i ExxonMobil Chemical byli już partnerami w zakresie sprzedaży kauczuku Vistalon EPDM w Niemczech, Austrii, krajach Beneluksu, Francji, w Europie Środkowej, Brazylii, byłych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw i Szwajcarii.

Wyświetlono: 2431

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej