Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Biesterfeld i Evonik: strategiczne partnerstwo dystrybucyjne w segmencie poliuretanu

20.04.2018

Niemieckie przedsiębiorstwa Biesterfeld Spezialchemie i jednostka Nutrition & Care koncernu Evonik ogłosiły zawarcie partnerstwa strategicznego w zakresie dystrybucji dodatków do produkcji systemów poliuretanowych (PUR). 

W wyniku umowy strony uzgodniły, że zakres dystrybucji obejmie Niemcy, Austrię, Szwajcarię, a także Europę Wschodnią wraz z Rosją. Tym samym Biesterfeld znacząco wzbogaca swój dotychczasowy portfel produktowy kierowany do producentów i przetwórców poliuretanu.

Dodatki do produkcji poliuretanu z oferty Biesterfeld zapewniają w tej chwili rozwiązania dla praktycznie wszystkich zastosowań. W przemyśle meblarskim znajdują zastosowanie w produkcji materiałów tapicerskich, materacy i poduszek. Dzięki posiadanym zaletom umożliwiają poprawę właściwości izolacyjnych oraz osiągnięcie wyższych poziomów efektywności energetycznej. Wykorzystywane są w różnych obszarach branży budowlanej. Zwiększony komfort siedzenia, a także niższy poziom hałasu i wibracji stanowią podstawę używania materiałów na bazie poliuretanu w przemyśle motoryzacyjnym. Istnieje również wiele rozwiązań produktowych dla systemów kompaktowych.

Zakres produktowy firmy Evonik obejmuje stabilizatory silikonowe o nazwie handlowej TEGOSTAB; katalizatory DABCO, POLYCAT, TEGOAMIN i KOSMOS, jak również pastę barwiącą (koloryzującą) TEGOCOLOR oraz wysokowydajne dodatki ORTEGOL i VERSALINK. 

Przykładowo, stabilizatory silikonowe o nazwie TEGOSTAB wpływają na emulgowanie surowców i tzw. zarodkowanie komórek w celu uzyskania stabilności pianki PUR. Natomiast dostępne katalizatory kontrolują profil reakcji, przy czym są zgodne z normami środowiskowymi, takimi jak CertiPur, VDA278 lub Oeko-Tex. Dyspersje pigmentów TEGOCOLOR stosuje się głównie w dekoracyjnych materiałach piankowych oraz do ich podświetlania. Dostępne wysokojakościowe dodatki ORTEGOL i VERSALINK regulują specyficzne właściwości, takie jak zmniejszenie ścierania, przewodność elektryczną lub odporność produktów końcowych na pęknięcia.

- Dzięki partnerstwu z firmą Evonik kontynuujemy nawiązaną współpracę z dywizją Performance Material firmy Air Products, nabytą przez Evonik w 2017 r. Z niecierpliwością oczekujemy na dalszy rozwój oraz wzmocnienie partnerstwa z Evonik. Dzięki tej współpracy rozszerzamy naszą bieżącą ofertę dodatków, ponieważ firma Evonik jest liderem rynku w branży poliuretanów. Jesteśmy przekonani, że ten krok jest jak najbardziej słuszny, również ze względu na pozycję strategiczną Biesterfeld, w zakresie działalności w aplikacjach CASE (powłoki, kleje, uszczelniacze, elastomery) - powiedział Henning Hermann, manager Rynku ds. Poliuretanu w Biesterfeld Spezialchemie.

- Pozyskując dział PMD z firmy Air Products, znacznie zwiększyliśmy poziom złożoności naszych produktów. Dlatego podjęliśmy działania mające na celu dostosowanie naszej struktury sprzedażowej. Dzięki współpracy z Biesterfeld możemy polegać na solidnym partnerze, który pasuje do naszej filozofii, zapewniając bliskość klienta, dobry poziom doradztwa specyficznego dla aplikacji i znakomitą logistykę – dodał Thomas Faenger, wiceprezes EMEA segmentu Comfort & Insulation w firmie Evonik.

Wyświetlono: 676

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej