Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Bezpieczeństwo wybuchowe i pożarowe – konferencja Hazex 2019 dla branży przemysłowej

07.08.2019

3-4 października 2019 r. w Krakowie odbędzie się siódma edycja konferencji Hazex. W tym roku tematyka obejmować będzie zagadnienia związane z bezpieczeństwem wybuchowym i pożarowym w przemyśle.

Tegoroczne wydarzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych, w których urządzenia, instalacje produkcyjne lub całe pomieszczenia zagrożone są wybuchem (głównie pyłów, w mniejszym stopniu gazów) i/lub pożarem. Udział w konferencji wezmą także firmy wykonawcze realizujące prace na tego typu obiektach, zakłady ubezpieczeniowe, jak również przedstawiciele organizacji rządowych.

Do grona odbiorców Hazex’u należą przedstawiciele kadry kierowniczej i inżynierskiej działów technicznych, w tym odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i utrzymanie ruchu w przemyśle energetycznym, spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, a także drzewnym.

Podczas konferencji zaprezentowanych zostanie około 15 tematów. Omawiane będą zagadnienia prawne, sposoby ochrony pomieszczeń i urządzeń, a także podejście najważniejszych ubezpieczycieli do kwestii bezpieczeństwa.

Podczas konferencji odbędzie się pokaz demonstrujący skutki wybuchu pyłów oraz gazów. Wybuchy zostaną zrealizowane na otwartej przestrzeni, jak również we wnętrzu zbiornika o objętości 1,6 m3. W tym ostatnim przypadku, w czasie kilku testów, zastosowane zostaną różne typy zabezpieczeń przeciwwybuchowych (system tłumienia, odciążania i odsprzęgania wybuchu). Pokaz odbędzie się na pobliskim poligonie.

Zgłoszenie / Rezerwacja miejsca: www.hazex.eu/konferencja

Beata Godawa - b.godawa@hazex.eu, +48 12 2018 100

Wyświetlono: 362

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej