Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Będą zmiany prawne w stosowaniu kompozycji zapachowych?

08.07.2014

Jak informuje Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości, Komisja Europejska pracuje nad zmianami prawnymi dotyczącymi stosowania składników kompozycji zapachowych.

W wyniku toczących się prac zaproponowano już zakaz stosowania substancji HICC, atranolu, chloroatranolu w produktach kosmetycznych, a także rozważa się wprowadzenie do wykazu składników dodatkowych związków w liczbie ok. 90 substancji.

Z uwagi na powyższe zmiany, na etykietach produktów kosmetycznych może znaleźć się wiele nazw substancji zapachowych, dlatego też branżowe stowarzyszenie Cosmetics Europe zaproponowało wprowadzenia elektronicznego systemu informowania konsumentów.

Dyskutowane jest stworzenie technologii odczytu kodu kreskowego oraz umieszczenie na opakowaniu specjalnego logotypu (poniżej), jako punktu odniesienia do informacji o produkcie w formie elektronicznej. Taka forma informowania konsumentów miałaby umożliwić przekazanie większej ilości aktualnych informacji. Dodatkowo system stanowiłby znaczące ułatwienie dla lekarzy dermatologów, zapewniając szybki i łatwy dostęp do informacji o produkcie i jego składzie.

 

Wyświetlono: 1204

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej