Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

BASF zrezygnował z udziałów w Styrolution

24.11.2014

Koncern BASF sfinalizował transakcję sprzedaży 50% udziałów w spółce Styrolution, wiodącym globalnym wytwórcy tworzyw styrenowych.

Posiadane przez BASF udziały w Styrolution trafiły w ręce firmy INEOS, czyli innego wiodącego w skali światowej producenta chemicznego. Strony uzyskały już wymagane zgody organów nadzoru na przeprowadzenie operacji. Cena, na jaką opiewa zawarta umowa wynosi 1,1 mld euro.

Spółka Styrolution powstała w październiku 2011 r., jako joint venture między BASF i INEOS. Każdy z partnerów posiadał w tym przedsięwzięciu po 50% udziałów i wniósł w nie swoje segmenty biznesowe odnoszące się do monomerów styrenowych (SM), polistyrenów (PS), kopolimeru akrylonitrylo-butadieno-styrenowego (ABS), kopolimeru butadieno-styrenowego (SBC) oraz innych kopolimerów styrenowych (SAN, AMSAN, ASA, MABS).

W 2013 r. firma Styrolution zanotowała sprzedaż w wysokości 5,8 mld euro. Dysponuje ona 17 zakładami produkcyjnymi w dziesięciu państwach świata. Jest największym rynkowym graczem w dziedzinie produkcji monomerów styrenu i polistyrenu. Zatrudnia 3,2 tys. osób i sprzedaje swoje tworzywa do odbiorców ze 106 państw.

Wyświetlono: 1088

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej