Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

BASF: zmiany w strukturze organizacyjnej

28.11.2018

Koncern BASF zapowiedział zmiany w strukturze własnych segmentów biznesowych.

- Po dokonaniu przeglądu własnej struktury segmentów postanowiliśmy wprowadzić odpowiednie zmiany na początku 2019 r. Zamierzamy zwiększyć atrakcyjność naszej oferty produktowej i nakłady inwestycyjne w rozwijające się obszary biznesowe. Nowa struktura segmentów naszej działalności przyczyni się do większej przejrzystości w zakresie kierunków rozwoju naszych przedsiębiorstw oraz wzmocni rolę łańcucha wartości i koncepcji Verbund – powiedział Martin Brudermüller, przewodniczący zarządu spółki.

Od 1 stycznia 2019 r. firma BASF składać się będzie z sześciu segmentów, z których każdy zawierać będzie dwa działy operacyjne. Wyjątkiem będzie segment Rozwiązania dla rolnictwa, który nadal będzie obejmować tylko jeden dział.

Oto nowa struktura BASF

Chemikalia

Petrochemia i produkty pośrednie

Materiały

Produkty uszlachetniające i monomery

Rozwiązania dla przemysłu

Dyspersje i pigmenty oraz chemikalia uszlachetniające

Technologie zabezpieczeń powierzchni

Katalizatory i powłoki

Żywienie i pielęgnacja

Produkty do pielęgnacji osobistej oraz żywienie i zdrowie

Rozwiązania dla rolnictwa

- Celem firmy BASF jest wyróżnienie się na tle konkurencji i poprawa wskaźników wydajności z myślą o wzmocnieniu swojej pozycji na bardzo konkurencyjnym rynku chemicznym. Firma skoncentruje się przede wszystkim na stymulowaniu wzrostu organicznego poprzez odpowiednie nakłady inwestycyjne i innowacyjne rozwiązania, lecz przy tym nadal będzie rozwijać swoją działalność w oparciu o fuzje i przejęcia. Musimy ukierunkować rozwój naszych procesów na osiągnięcie wysokiej wydajności i wiarygodności biznesowej. Obszary działalności, w których taka poprawa nie jest możliwa będą stopniowo zamykane – stwierdził Martin Brudermüller.

Tagi


BASF
Wyświetlono: 545

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej