Nowości - Chemia budowlana ze świata

BASF wprowadza ochronę przed wilgocią w trudnych warunkach chemicznych

11.05.2018

Dzięki MasterSeal 7000 CR z grupy zaawansowanych produktów chemii budowlanej marki Master Builders Solutions, firma BASF rozszerzyła ofertę produktową o innowację, której celem jest ochrona konstrukcji betonowych i stalowych narażonych na ekstremalne warunki znajdujące się w środowiskach ściekowych. Wspomniana innowacja opiera się na nowej technologii XolutecTM i w wyjątkowy sposób łączy ona zastosowanie z właściwościami użytkowymi, tak aby sprostać wyzwaniom w agresywnych środowiskach ściekowych.

- Nasza nowa technologia XolutecTM została opracowana w celu rozwiązania problemów wymagających środowisk technicznych. Jest to innowacyjny i inteligentny sposób łączenia zalet różnych produktów chemicznych, równocześnie stanowiący dość unikalne rozwiązanie. Kiedy materiał jest mieszany na miejscu, powstaje usieciowana struktura przenikających się sieci (ang. cross-linked interpenetrating network, XPN), zwiększająca ogólne właściwości materiału - wyjaśnia Roland Nowicki, wiceprezes BASF Construction Chemicals Europe.

Skutki wywoływane przez ścieki gromadzone w zbiornikach zbiorczych i w oczyszczalniach ścieków mogą prowadzić do szybkiego pogorszenia się powierzchni betonowych i korozji zbrojenia betonu, jak również konstrukcji stalowych. Wysoka odporność MasterSeal 7000 CR na ścieranie i korozję biogeniczną pod wpływem kwasu siarkowego jest wręcz idealna, aby dana konstrukcja wytrzymała trudne warunki występujące, przykładowo, w zbiornikach wstępnej obróbki oraz w zbiornikach napowietrzających, czy w komorach fermentacyjnych lub w kanałach ściekowych. Produkt MasterSeal 7000 CR ma zdolność do dynamicznego i statycznego mostkowania pęknięć, w ten sposób chroniąc beton, nawet po pojawieniu się tzw. niestrukturalnych pęknięć, przedłużając w ten sposób całkowity cykl życia danej konstrukcji.

Inną ważną zaletą tego produktu opartego na nowej technologii żywicowej jest tolerancja na wilgoć, i to zarówno obecną w podłożu, jak i wilgoć danego środowiska. Dzięki temu MasterSeal 7000 CR może być nakładany na bardzo wilgotne podłoża za pomocą rozpylacza lub wałka. Jego szybkie utwardzanie pozwala na kontakt z wodą pod ciśnieniem już po 24 godzinach od aplikacji (w temp. 20°C). Ta wyjątkowa kombinacja właściwości zapewnia długotrwałą ochronę betonu. Jednocześnie radykalnie zmniejsza czas przestoju konstrukcji, czyniąc MasterSeal 7000 CR idealnym rozwiązaniem dla instalacji kanalizacyjnych.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wprowadzamy na rynek ten wyjątkowy i sprawdzony produkt, oferując przemysłowi rozwiązanie, które znacznie przedłuża cykl życia obiektów infrastruktury betonowej - mówi Markus Scherler, szef działu Business Segment Management Europe – Odnawianie Obiektów Przemysłowych i z Betonu w firmie BASF. - Produkt MasterSeal 7000 CR podkreśla pełne zaangażowanie firmy BASF w ciągły rozwój innowacyjny, m.in. poprzez rozszerzenie asortymentu hydroizolacji dla branży budowlanej na całym świecie – dodaje.

Wyświetlono: 3499

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej