Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

BASF widzi potrzebę wzrostu produkcji tlenku etylenu

03.10.2019
BASF widzi potrzebę wzrostu produkcji tlenku etylenu

BASF rozbuduje zintegrowany kompleks typu Verbund w Antwerpii dla tlenku etylenu i jego pochodnych. Wartość inwestycji to 500 mln euro. Za tę kwotę przybędzie 400 tys. ton produkcji w skali roku. Początek pracy kompleksu nastąpić ma 2022 r. Celem projektu jest wsparcie rosnącego zapotrzebowania klientów na alkoksylany w branży home & care.

Ogłoszona przez BASF rozbudowa obejmuje inwestycję w drugą linię tlenku etylenu. Pierwsza z powodzeniem funkcjonuje w tej lokalizacji od wielu lat i służy obsłudze rynku europejskiego. Oprócz wzrostu produkcji tlenku etylenu projekt zakłada również podniesienie produkcji jego pochodnych, takich jak np. niejonowe środki powierzchniowo czynne, etery glikolowe do zastosowań motoryzacyjnych inne alkoksylany.

- Ekspansja, którą rozpoczynamy przyniesie korzyści naszym klientom poprzez znaczne zwiększenie podaży naszego wiodącego w branży portfela alkoksylanów. Zwiększenie naszych zdolności w zakresie produkcji trójglikolu metylowego pozwoli nam wspierać rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne płyny hamulcowe w Europie i Azji. Rosnąca liczba zautomatyzowanych samochodów, opartych na systemach takich jak tempomat i kontrola odległości, wymaga bowiem zaawansowanych płynów hamulcowych, które działają dobrze nawet w trudnych warunkach - wyjaśnia Anup Kothari, prezes jednostki Performance Chemicals w koncernie BASF.

W Europie BASF posiada obecnie zakłady tlenku etylenu zlokalizowane w Antwerpii i Ludwigshafen, o łącznej wydajności 845 tys. ton rocznie. Firma jest największym producentem pochodnych tlenku etylenu na naszym kontynencie. Głównymi pochodnymi tlenku etylenu są niejonowe środki powierzchniowo czynne, etanoloaminy, etery glikolowe, polieteropoliole i inne specjalistyczne produkty stosowane w wielu gałęziach przemysłu, takich jak sektor home & care, zastosowania przemysłowe i przemysł motoryzacyjny.

Wyświetlono: 582

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej