Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

BASF uruchomił nową fabrykę specjalistycznych amin

05.11.2015
BASF uruchomił nową fabrykę specjalistycznych amin

Koncern BASF uruchomił w swojej macierzystej lokalizacji w Ludwigshafen nowoczesną fabrykę specjalistycznych amin. Obiekt o globalnym zasięgu będzie w stanie wytworzyć 12 tys. ton produktu rocznie. Portfolio objąć ma 15 typów specjalistycznych amin przeznaczonych do różnych zastosowań.

Ze względu na swoją wysoką elastyczność, nowa fabryka znacznie zwiększy możliwości BASF w dziedzinie produkcji zaawansowanych amin. W tej chwili potencjał największej firmy chemicznej świata w odniesieniu do amin składa się z instalacji w niemieckich miastach Ludwigshafen i Schwarzheide, a także w belgijskiej Antwerpii, amerykańskim Geismar i chińskim Nanjing. Powstające w nowej fabryce półprodukty trafią do odbiorców z branży budowlanej, motoryzacyjnej, środków ochrony roślin i farmaceutycznej.

- W nowym zakładzie będziemy produkować aminy, będące odpowiedzią na rosnący popyt pochodzący głównie z Europy. Mamy wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji amin i aktualnie zajmujemy pozycję światowego lidera w obszarze tych wszechstronnych półproduktów - powiedział Stefan Blank, szef działu BASF Intermediates.

Dysponując gamą blisko 200 produkowanych gatunków amin, BASF posiada nie tylko największą, ale też najbardziej zróżnicowaną ich ofertę na świecie. Oprócz alkiloamin, alkanolamin i alkoksyalilamin oferuje również aminy aromatyczne, aminy heterocykliczne oraz aminy chiralne. Wszystkie one sprawdzają się w produkcji środków ochrony roślin i środków farmaceutycznych, wyrobów kosmetycznych, środków piorących, a także są używane do produkcji powłok, tworzyw sztucznych, kompozytów i włókien specjalnych.

Tagi


BASF aminy
Wyświetlono: 911

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej