Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

BASF uruchomił kompleks chemiczny w Indiach

13.10.2014

Koncern BASF otworzył w Indiach nowy kompleks chemiczny. Zakład kosztował ok. 150 mln euro i jest największą pojedynczą inwestycję firmy w Indiach.

BASF od dawna obecny jest w Indiach. Aktualnie 13 z jego 14 globalnych spółek ma filię w tym państwie. W 2013 r. odnotował na tamtejszym rynku sprzedaż o wartości 1,02 mld euro. Nowy obiekt koncernu ulokowany został w stanie Gudźarat. Stanowi on część planów rozwojowych BASF, które przewidują, że w latach 2013 - 2020 koncern chce zainwestować w regionie Azji i Pacyfiku ponad 10 mld euro celem wzmocnienia potencjału produkcyjnego.

Na otwarty właśnie kompleks składa się zintegrowane centrum do produkcji poliuretanów oraz zakłady produkcyjne do pielęgnacji osobistej oraz dyspersji polimerowych.

Zakład wytwarzania produktów do pielęgnacji osobistej to pierwszy zakład produkcji na bazie sulfonianów BASF w Indiach, który zaspokoi potrzeby klientów w sektorze FMCG (szybko zbywalnych artykułów konsumpcyjnych).

Zakład produkcyjny dyspersji polimerowych rozszerzy z kolei zakres działania BASF w branży produkcji dyspersji, uzupełniając działalność fabryki w Mangalore. Będzie zaopatrywał klientów z Indii w papier i karton, powłoki architektoniczne, budowlane, kleje oraz wiązania włókiennicze.

Zintegrowany zakład produkcji poliuretanów będzie obejmował także rozdzielacz MDI (dwuizocyjanianu dwufenylometanu) służący do przetwarzania surowego MDI, głównego składnika w produkcji uniwersalnych produktów poliuretanowych. Znajduje on szerokie zastosowanie w instalacjach zimno- i ciepłochronnych, a także jest materiałem rekomendowanym dla poprawy bezpieczeństwa w transporcie oraz zwiększenia efektywności energetycznej oraz komfortu gospodarstw domowych.

Ponadto w kompleksie będzie produkowany Elastollan TPU (poliuretan termoplastyczny), Cellasto (mikrokomórkowe materiały poliuretanowe) oraz systemy poliuretanowe. Zintegrowany ośrodek produkcyjny będzie wspierał zapotrzebowanie branży sprzętu AGD, obuwniczej, motoryzacyjnej, budowlanej oraz meblowej.

Wyświetlono: 1326

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej