Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

BASF szuka młodych naukowców

09.04.2015

Joanna Jurek, 18-letnia twórczyni unikalnej metody leczenia raka oraz Łukasz Żrodowski, 21-letni wynalazca zajmujący się technologią druku 3D, wspierają konkurs naukowy “Bohaterowie Przyszłości”, zorganizowany przez BASF. Patronem konkursu jest "Chemia i Biznes".

Konkurs naukowy „Bohaterowie przyszłości” ruszył w grudniu 2014 r. w Czechach, Rumunii i Serbii, a w styczniu 2015 r. w kolejnych siedmiu krajach europejskich, w tym w Polsce. Jego celem jest zaznajomienie uczniów gimnazjów i szkół średnich z nauką oraz zwrócenie ich uwagi na rolę, jaką nauka odgrywa w codziennym życiu oraz zapewnieniu zrównoważonego rozwoju w przyszłości.

Hasło „Uczyń świat lepszym dzięki nauce”, pod którym odbywa się konkurs, jest mi bardzo bliskie. Uważam, że wykorzystując rozum i kreatywność oraz naukową dyscyplinę można zrobić wiele dobrego. Tym bardziej cieszę się, że mogę wesprzeć jego uczestników, z których część z pewnością jest w moim wieku – twierdzi Joanna Jurek.

Poprzez konkurs naukowy „Bohaterowie Przyszłości” BASF poszukuje przyszłych młodych wynalazców, którzy potrafią w kreatywny sposób wykorzystywać innowacje naukowe do wdrożenia rozwiązań przyjaznych środowisku. Zadaniem zespołów złożonych z uczniów gimnazjów i szkół średnich jest przeprowadzenie badań naukowych i opracowanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań problemów istniejących w lokalnej społeczności. Problemy mogą polegać na marnotrawieniu energii elektrycznej w szkole lub nadmiernej produkcji odpadów. Za każdym razem chodzi jednak o to, by rozwiązać dany problem za pomocą metod naukowych. Przygotowując i wprowadzając w życie rozwiązania problemów, uczniowie powinni zrozumieć, że nauka, a w szczególności chemia, jest ważnym narzędziem służącym zrównoważonemu rozwojowi.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać prezentację lub nagranie wideo pokazujące zrównoważone rozwiązanie opracowane przez zespół za pośrednictwem strony www.chemiatomy.pl do końca kwietnia 2015 r.

Prace zgłoszone do konkursu będą oceniane przez profesjonalne jury, a najlepsze zespoły otrzymają cenne nagrody.

Wyświetlono: 993

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej