Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

BASF rozwija przemysł kosmetyczny

27.04.2015

Niemiecki koncern BASF wprowadza nowe produkty dla przemysłu kosmetycznego. Nowości obejmują takie rozwiązania, jak złota mika syntetyczna, emulgator o szczególnym działaniu sensorycznym, silny i elastyczny polimer, inhibitor syntezy melaniny oraz produkty do szybkiego odwrócenia procesu glikacji.

Chione Celestial Gold: nowa generacja złotej miki syntetycznej
Jak tłumacza przedstawiciele BASF, przez tysiące lat kolor złoty był kojarzony z ponadczasowym pięknem i elegancją. Również obecnie złoto jest ważnym kolorem w kosmetykach dekoracyjnych. Trend odnoszący się do koloru złotego będzie się nadal rozwijał w kolejnych sezonach. Dzięki rozwiniętej w ostatnich latach przez BASF gamie złotych pereł, producenci mogą dokonywać wyboru z szerokiej gamy odcieni produktów do pielęgnacji ciała. Firma rozszerzyła swoje portfolio o produkt Chione Celestial Gold: nową generację złotej miki syntetycznej. Przeznaczony jest on do zapewnienia odcienia czystego białego złota oraz migoczącego blasku i połysku w różnych kosmetykach - od błyszczyków do serum do ciała.

Emulgade Sucro Plus: oparty na naturalnych składnikach emulgator o szczególnym działaniu sensorycznym
Emulgatory odgrywają kluczową rolę dla faktury wielu produktów do pielęgnacji ciała i są w stanie pozytywnie wpłynąć na ich właściwości sensoryczne. Emulgade Sucro Plus to nowy i oparty na naturalnych składnikach emulgator firmy BASF. Oprócz dobrych właściwości emulgujących i wysokiej tolerancji elektrolitu, wykazuje wyraźne działanie sensoryczne. Emulsje z Emulgade Sucro Plus tworzą na skórze gładką warstwę o jedwabistym i suchym odczuciu, która ułatwia nakładanie i wchłanianie. Ponadto emulgator zapewnia dobrą przyswajalność przez skórę, która została potwierdzona w testach konsumenckich i może wspierać tworzenie struktur lamelarnych. Produkt jest dostarczany w postaci pelet i może być używany we wszystkich środkach do pielęgnacji skóry.

Cosmedia Ace: silny i elastyczny polimer
Nowo zaprojektowany przez BASF polimer Cosmedia Ace odpowiada na zapotrzebowanie rynku higieny osobistej na eleganckie faktury, wszechstronności i efektywność kosztową. Zdolność do silnego zagęszczania, emulgowania i stabilizowania wielu emulsji sprawia, że jest to produkt wszechstronny. Zapewnia również elastyczność jako ciecz, a zatem jest łatwy w użyciu. Ponadto można go przetwarzać na zimno, dodawać na dowolnym etapie procesu oraz jest skuteczny w szerokim zakresie pH. Wszystkie dodatki oparte są o naturalne składniki i nie zawierają pochodnych EO. To pozwala na zastosowanie Cosmedia Ace w projektach przyjaznych dla środowiska.

Dermawhite WF: silny inhibitor syntezy melaniny
W ocenie BASF, w wielu regionach świata, promienna i jasna cera kojarzona jest z pięknem i młodością. Zwłaszcza w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej kobiety starają się rozjaśnić skórę. W oparciu o ekstrakty z papai, guawy i skalnicy, nowy produkt niemieckiego koncernu o nazwie Dermawhite WF zaspokaja pragnienie jaśniejszej karnacji. W tym rozwiązaniu składnik aktywny hamuje syntezę melaniny o 90%. Zatem ma on trzy razy silniejsze działanie niż kwas kojowy, składnik aktywny, który jest powszechnie stosowany i znany na lokalnych rynkach produktów rozjaśniających skórę. W środkach takich jak kremy wybielające do ciała lub do pielęgnacji twarzy oraz w pielęgnujących kuracjach przeciwsłonecznych Dermawhite WF pomaga rozjaśnić cerę po dwóch tygodniach stosowania.

Collrepair DG: odwraca 20 lat glikacji w ciągu czterech miesięcy
Z biegiem czasu spożycie zbyt dużych ilości cukru może mieć bezpośredni, negatywny wpływ na skórę poprzez reakcję chemiczną zwaną glikacją, która powoli uszkadza strukturę skóry. W rezultacie traci ona swoją elastyczność i sprężystość, pojawiają się zmarszczki na powierzchni, a poprzez zjawisko żółknięcia odcień skóry zmienia się. Nowy składnik aktywny Collrepair DG firmy BASF, po raz pierwszy w kosmetyce, jest w stanie odwrócić skutki glikacji. Jest to możliwe, gdyż synergiczny kompleks przerywa zaawansowane produkty końcowe glikacji, dzięki czemu włókna skóry z powrotem nabierają elastyczności i funkcjonalności. W rezultacie, po czterech miesiącach stosowania, żółknięcie skóry zostaje odwrócone, a skóra odzyskuje jędrność dla młodszego wyglądu.

Wyświetlono: 2457

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej