Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

BASF rozbudował fabrykę katalizatorów

14.06.2019
BASF rozbudował fabrykę katalizatorów

BASF sfinalizował inwestycję w Środzie Śląskiej, kończąc rozbudowę zakładu produkcji katalizatorów samochodowych.

W zakładzie BASF w Środzie Śląskiej odbyło się z okazji rozbudowy kilkugodzinne spotkanie dokumentujące wkład jaki branża chemiczna wnosi w rozwój motoryzacji. Oprócz produkowanych katalizatorów spełniających najsurowsze normy emisji EURO 6, zaprezentowano tworzywa techniczne (PA, POM, PBT) i poliuretany (PU, TPU). Produkty te są szeroko stosowane w motoryzacji nie tylko dla nowoczesnego wzornictwa, ale również w celu zmniejszenia masy aut, poprawy komfortu i zwiększenia bezpieczeństwa. Pokazano także płyny do układów hamulcowych Hydroulan oraz płyny do układów chłodzenia Glysantyn, które zapewniają ochronę układu chłodzenia przed zamarznięciem, przegrzaniem i korozją. W zakresie powłok lakierowych BASF przedstawił m.in. linie produktów Glasurit ECO BALANCE z certyfikatem zrównoważonej biomasy, jak również zrównoważone technologie do renowacji powłok, produkty utwardzane promieniami UV, lakiery bezbarwne schnące 10 minut.

Eksperci firmy przekonywali, że ważnym kierunkiem rozwoju motoryzacji jest elektromobilność. W tym celu pokazano materiały do baterii wykorzystywanych w samochodach elektrycznych.

– Prezentując innowacje dla branży motoryzacyjnej chciałabym podkreślić, że rolą biznesu jest nie tylko maksymalizacja zysku, ale również tworzenie wartości dla społeczeństwa – powiedziała Katarzyna Byczkowska, dyrektor zarządzająca BASF Polska.

Fabryka katalizatorów w Środzie Śląskiej to najnowocześniejszy tego typu zakład BASF w Europie. Inwestycja o wartości 150 mln euro została uruchomiona w 2014 roku, umożliwiając firmie podwojenie produkcji katalizatorów w Europie. Głównym celem prowadzonej tu działalności jest pomaganie producentom samochodów w spełnianiu najsurowszych norm emisji.

W tym momencie w zakładzie funkcjonuje osiem linii produkcyjnych. Zakończona rozbudowa związana jest z uruchomieniem kolejnych dwóch linii. Inwestycja powiększyła zakład produkcyjny o około 14 tys. m2.

– Dzięki innowacjom pomagamy naszym klientom spełniać najwyższe normy środowiskowe w tym normy emisji. Katalizatory BASF są dostarczane do firm w całej Europie. Rosnące zapotrzebowanie na produkty sprawia, iż zamierzamy dalej rozwijać swoją działalność w tym zakresie. Dzięki zaawansowanym technologicznie katalizatorom, samochody są bardziej przyjazne dla środowiska – podkreśliła Katarzyna Byczkowska.

Wyświetlono: 586

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej