Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

BASF poszukuje pracowników

31.10.2014

Zakrojony na szeroką skalę proces rekrutacji do pracy w fabryce w Środzie Śląskiej na Dolnym Śląsku prowadzi spółka BASF Polska. - Czujemy się częścią polskiej gospodarki i społeczeństwa. Do końca 2016 r. będziemy mogli zaoferować ponad 400 nowych stanowisk w naszym zakładzie - mówi Dirk Elvermann, prezes firmy.

Należący do BASF zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej od niedawna produkuje katalizatory emisji dla samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także dla samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym. Oparty jest na nowoczesnej technologii, a linie produkcyjne w dużym stopniu są zautomatyzowane. Oznacza to, że wiele ofert pracy zostało skierowanych do specjalistów ze średnim, wyższym i zawodowym wykształceniem technicznym, m.in. do chemików, inżynierów, laborantów i analityków. BASF poszukuje również kandydatów na stanowiska niewymagające specjalistycznego wykształcenia, na których liczą się kompetencje miękkie, np. dokładność w działaniu oraz doświadczenie. Chodzi tu m.in. o pracowników produkcji oraz magazynierów.

Firma BASF deklaruje również otwartość na współpracę ze studentami. Od najbliższego semestru wspólnie z Politechniką Wrocławską zostanie uruchomiona Akademia BASF, w której będą odbywać się wykłady dla studentów wybranych kierunków. Celem Akademii jest przybliżenie wiedzy z zakresu biznesu oraz przedstawienie nowego zakładu BASF i możliwości pracy w nim.

Fabryka na Dolnym Śląsku, zgodnie z planami spółki, ma się nieustannie rozwijać i do 2016 r. posiadać 10 linii produkcyjnych. Oznaczać to będzie dalszą jej rozbudową oraz tworzenie kolejnych miejsc pracy. Docelowo w zakładzie produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej zatrudnionych ma być ponad 400 osób. Pracownikom zostaną zapewnione szkolenia z zakresu obejmowanego stanowiska pracy - niektóre z nich będą odbywały się w Niemczech. Dodatkowo firma obiecuje pakiet świadczeń socjalnych, obejmujący m.in. bezpłatną opiekę medyczną. Z nowym rokiem uruchomione zostanie także bezpłatny transport dla pracowników oraz dofinansowanie do posiłków.

Wyświetlono: 1029

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej