Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

BASF Polska angażuje się w działalność edukacyjną

27.11.2014

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz BASF Polska podpisały umowę o współpracy w zakresie działań edukacyjnych.

Za sprawą zawartego porozumienia we wrocławskim Humanitarium powstaną dwa nowe laboratoria chemiczne, które umożliwią pokazanie dzieciom, jak bawić się nauką i jak prowadzić ciekawe doświadczenia. Współpraca obu podmiotów rozpocznie się od stycznia 2015 r. Zaplanowano wówczas działania przygotowawcze, a od drugiego półrocza realizację programu, w ramach którego dzieci i młodzież wezmą udział w warsztatach chemicznych przygotowanych przez Humanitarium i BASF Polska.

- Program zajęć chemicznych będzie przeznaczony dla różnych grup wiekowych, dlatego już teraz przygotowujemy specjalne warsztaty, które pozwolą wszystkim uczestnikom zmienić się w młodych naukowców i zagłębić w tajniki chemii – mówi Kamila Myrdek-Rak, kierownik Humanitarium.

- Współpraca z Humanitarium to kolejny krok BASF Polska, jeśli chodzi o zaangażowanie firmy w regionie i bardzo istotna cześć naszej edukacyjnej aktywności w Polsce. Jako wiodąca firma chemiczna, zaangażowana społecznie, wspieramy i bierzemy czynny udział w wielu edukacyjnych projektach, które zachęcają dzieci i młodzież do odkrywania sekretów chemii. Współpracujemy także z uczelniami w Polsce. Obszar działań dotyczy zarówno wykładów dla studentów, jak i badań technologicznych – powiedział Dirk Elvermann, dyrektor zarządzający BASF Polska.

Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ to miejsce, które ma łączyć naukę z zabawą. Głównym celem Humanitarium w zakresie realizowania misji innowacji społecznej jest skłonić do refleksji, rozbudzić zainteresowanie oraz poszerzyć horyzonty wiedzy wszystkich swoich gości.

Wyświetlono: 894

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej