Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

BASF patrzy na Polskę

18.05.2018

Po uruchomieniu w 2014 r. w Środzie Śląskiej fabryki katalizatorów, najnowocześniejszej tego typu w Europie, znaczenie naszego kraju dla koncernu BASF wzrosło, uważają władze polskiej części globalnego koncernu.

-  Polska zawsze była istotnym krajem ze względu na swoje znaczenie w regionie. Podsumowując ponad 25-letnią historię BASF w Polsce widzimy jak dynamiczny był rozwój firmy, od pierwszych projektów sprzedażowych do otwarcia w 2014 r. w Środzie Śląskiej najnowocześniejszej fabryki katalizatorów samochodowych BASF w Europie. Powstanie zakładu dodatkowo wzmocniło pozycję naszego kraju w ramach grupy BASF. Co ważne, inwestycja na Dolnym Śląsku jest bardzo zaawansowana technologicznie, a nasze zaangażowanie na polskim rynku rośnie. Obecnie planujemy rozbudowę zakładu – ocenia Katarzyna Byczkowska, dyrektor zarządzająca BASF Polska.

W jej opinii, ważnym aspektem ulokowania inwestycji nad Wisłą była bliskość Wrocławia i dostęp do wykwalifikowanych specjalistów. W ciągu ostatnich trzech lat zespół BASF Polska powiększył się dwukrotnie. Dziś firma zatrudnia blisko 800 pracowników.

- Angażujemy się w rozwój edukacji zawodowej w regionie, czego przykładem jest powołanie klasy patronackiej o kierunku Monter-Mechatronik w Środzie Śląskiej – dodaje Katarzyna Byczkowska.

Wartość sprzedaży BASF w Polsce za 2017 r. wyniosła 865 mln euro.

Tagi


BASF
Wyświetlono: 537

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej