Nowości - Chemia budowlana ze świata

BASF: nowy materiał izolacyjny

28.07.2016

Koncern BASF wprowadza na rynek nowy produkt o nazwie Slentite. Jest to wysokowydajny materiał izolacyjny, który odpowiada na zapotrzebowanie zgłaszane przez architektów i projektantów poszukujących materiałów skutecznie izolujących budynki, a jednocześnie spełniających standardy związane z trwałością i wydajnością.

Jak tłumaczą przedstawiciele niemieckiego potentata, właściwości Slentite przynoszą duży potencjał podczas projektowania oraz w sektorze budowniczym. Innowacyjny materiał wykonany na bazie aerożelu poliuretanowego jest produkowany jako wysokowydajny panel przejawiający wyjątkowe działanie izolacyjne. Dzięki porowatej strukturze zapewnia regulację nawilżenia i przyczynia się do przyjemnego klimatu we wnętrzu obiektu.

- Slentite dostarcza optymalny pakiet wszystkich kluczowych właściwości wydajnego i futurystycznego materiału izolacyjnego dla nowych budynków oraz dla usprawnienia energetycznego już istniejących. Umieszczony pomiędzy ramą okienną a murem czyni modernizację okien jeszcze bardziej atrakcyjną. Aerożel poliuretanowy może być stosowany jako klin izolacji termicznej między ścianami oraz oknami, wewnątrz i na zewnątrz, bez względu na materiał, z którego wykonana jest rama okienna. Obecnie mamy możliwość eliminowania słabych punktów związanych z izolacją termiczną budynków, zapobiegania niszczeniu oraz zapewniania komfortu wewnętrznego - przyznaje Marc Fricke, menedżer projektu Slentite w BASF Polyurethanes.

Wyświetlono: 2284

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej