Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

BASF: Nowe rozwiązania z zakresu detergentów i produktów do higieny osobistej

29.10.2015
BASF: Nowe rozwiązania z zakresu detergentów i produktów do higieny osobistej

Koncern BASF przygotował nowe rozwiązania dla przemysłu chemii gospodarczej i przemysłu kosmetycznego. To specjalne polimery do nowoczesnych detergentów do tkanin kolorowych oraz oparty na środkach powierzchniowo czynnych związek przeznaczony do bezwodnych olejków pod prysznic i do kąpieli.

Aby ubrania na dłużej zachowały kolory, BASF oferuje polimery Sokalan HP 56 K oraz Sokalan HP 66 K, które są przeznaczone do detergentów do kolorowych tkanin. Zapobiegają farbowaniu innych części garderoby podczas prania. Dzięki temu możliwe jest pranie ciemnych i jasnych tkanin razem, bez utraty ich oryginalnych kolorów. W efekcie ubrania dłużej wyglądają jak nowe, a kolory pozostają żywe. Możliwe jest łączenie specjalnych polimerów z mieszanką środków powierzchniowo czynnych w celu uzyskania wysokowydajnych, przezroczystych i stabilnych receptur do detergentów do tkanin kolorowych.

Z kolei druga z nowości, czyli Plantapon WW 1000, to związek na bazie substancji powierzchniowo czynnych do bezbarwnych i bezwodnych olejków pod prysznic i do kąpieli. Bezbarwne i bezwodne olejki pod prysznic i do kąpieli o wysokim stężeniu olejków naturalnych i mieszanin olejków są zgodne z obecnie panującym trendem. Plantapon WW 1000, jako  mieszanina środków powierzchniowo czynnych, zapewnia doskonałą rozpuszczalność olejków naturalnych i dobre właściwości pieniące, nawet przy wysokim stężeniu olejku.

Wyświetlono: 3254

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej