Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

BASF: nowa jednostka w obszarze chemii budowlanej

30.01.2015

Koncern BASF uruchomił w niemieckim Oldenburgu europejskie centrum kompetencji oraz produkcji systemów podłogowych i hydroizolacyjnych.

W wyniku uruchomienia centrum, produkcja wyrobów z serii Masters Builders Solutions została przeniesiona ze Szwajcarii do Niemiec. Było to kluczowym etapem rozwoju firmy zapoczątkowanym sprzedażą przez BASF przedsiębiorstwa Conica Sports Surfaces oraz zakładu w Schaffhausen w Szwajcarii w lipcu 2013 r. W efekcie działy produkcji, zarządzania zamówieniami klientów, sprzedaży, marketingu, zarządzania produktem oraz badań i rozwoju znajdują się obecnie w Oldenburgu.

- Nowe centrum podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz rozwoju systemów podłogowych oraz hydroizolacyjnych. Ponadto wzmacniamy pozycję innowacyjnego partnera w oczach klientów, dostarczając im wsparcie poprzez indywidualne rozwiązania - powiedział Philipp Kley, starszy wiceprezes Construction Chemicals Europe Business Unit w firmie BASF.

- Doświadczenie ekspertów Master Builders Solutions są wysoko cenionymi wartościami w przemyśle, dlatego też na miejscu stworzono w pełni wyposażone centrum szkoleniowe Master Builders Solutions. Ścieżka obrana w Oldenburgu, koncentrująca się na rozwoju rozwiązań przyjaznych środowisku, doprowadziła już do udanej premiery nowych rozwiązań na rynku podłóg. - powiedział Luc Van Eldere, szef Business Segment Management Performance Flooring Europe.

Wprowadzone nowości to m.in. farba nawierzchniowa na bazie wody do użytku przemysłowego oraz taka sama farba do obiektów handlowych. Oba produkty oferują połączenie bazującej na wodzie poliuretanowej technologii i wysokiej wydajności technicznej, tworząc w ten sposób system podłogowy gwarantujący optymalną jakość powietrza w pomieszczeniach. Kolejną nowością są systemy poliuretanowe, zgodne z rygorystycznymi wymogami izolacji akustycznej i w porównaniu do innych istniejących na rynku, łatwe w aplikacji.

Pod marką MasterTop firma BASF oferuje szeroką gamę innowacyjnych systemów podłogowych o szerokim zakresie zastosowań. Wymagania stawiane przez konkretne rodzaje podłóg są zróżnicowane, dlatego produkty zostały opracowane w taki sposób, by mogły być dostosowane indywidualnie do specyficznych kryteriów charakterystyki podłogi, wymagań technicznych i estetycznych, a także umożliwiały szybki i kosztowo efektywny montaż. Nierozpuszczalne systemy podłóg MasterTop cechuje niska emisyjność, wysoka wytrzymałość i niskie koszty utrzymania w połączeniu z wysoką trwałością. Dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów i płynnej aplikacji, systemy podłogowe umożliwiają stosowanie bezszwowych wzorów podłóg z uwzględnieniem kształtu i koloru.

Pod marką Master Builders Solutions firma BASF oferuje rozwiązania chemiczne przeznaczone dla nowego budownictwa, konserwacji, napraw i renowacji budynków oraz infrastruktury. Szeroka oferta produktów marki zawiera domieszki do betonu, cementu, rozwiązania chemiczne dla przemysłu wydobywczego oraz uszczelniacze, hydroizolacje, środki do ochrony i naprawy betonu, fugi, a także wydajne produkty przeznaczone do posadzek.

Dział Chemii Budowlanej BASF posiada zakłady produkcyjne oraz centra dystrybucji w ponad 50 krajach, zaś jego roczne obroty wyniosły w 2013 r. ok. 2,1 mld euro.

Wyświetlono: 1424

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej