Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

BASF członkiem Światowej Rady Przemysłu Tworzyw Sztucznych

27.02.2018

Koncern BASF dołączył do Światowej Rady Przemysłu Tworzyw Sztucznych. W ten sposób chce mieć wpływ na rozwiązywanie najważniejszych kwestii branżowych o znaczeniu globalnym i podejmować wysiłki na rzecz promowania odpowiedzialnego wykorzystania tworzyw sztucznych.

Światowa Rada Przemysłu Tworzyw Sztucznych (ang. World Plastics Council, WPC) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca liderów przemysłu tworzyw sztucznych. WPC promuje kwestie branżowe o globalnym znaczeniu, takie jak odpowiedzialne wykorzystywanie tworzyw sztucznych, efektywne gospodarowanie odpadami czy rozwiązania dotyczące odpadów morskich.

- Prowadzenie działalności w sposób zrównoważony stanowi integralną część strategii BASF i jest dla nas głównym źródłem inspiracji. Przykładowo przekazywanie produktów ubocznych jednego zakładu jako surowców dla innego ogranicza wytwarzanie odpadów i zwiększa wydajność. Koncepcja Verbund to element tożsamości BASF. Ponadto bierzemy udział w inicjatywach poświęconych globalnym wyzwaniom i angażujących całe łańcuchy wartości, takich jak np. Operation Clean Sweep. Wdrażamy ten międzynarodowy program mający na celu zapobieganie przedostawaniu się granulatu z tworzyw sztucznych do środowiska naturalnego - wyjaśnia Raimar Jahn, prezes Performance Materials BASF.

Według WPC, przemysł tworzyw sztucznych podejmuje wiele działań ukierunkowanych na badanie odpadów morskich i zapobieganie ich wytwarzaniu na całym świecie w ramach deklaracji globalnych stowarzyszeń branży tworzywowej na rzecz rozwiązań w zakresie odpadów morskich (podpisało ją 70 stowarzyszeń przemysłu tworzyw sztucznych z 35 krajów). Najnowszy raport z postępu działań zawiera listę 260 projektów, które zostały ukończone lub są w trakcie realizacji w różnych częściach świata.

WPC nie zastępuje krajowych ani regionalnych stowarzyszeń przemysłu tworzyw sztucznych. Organizacja koncentruje się na kwestiach wymagających rozwiązań globalnych lub co najmniej wieloregionalnych.

Wyświetlono: 598

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej