Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

BASF chce wykorzystać koniunkturę na rynku MDI

01.02.2018

Niemiecki koncern BASF prognozuje znaczący rozwój światowego rynku MDI i w związku z tym podwaja swoją produkcję dla tego związku w Stanach Zjednoczonych, które mają być jednym z głównych światowych odbiorców produktu w najbliższych latach.

W tej chwili pięciu największych producentów MDI kontroluje 90% tego rynku. Globalna produkcja szacowana jest na ok. 7,35 mln ton rocznie. Liderami pod względem produkcji są takie koncerny, jak Wanhua (ok. 27% udziałów w produkcji), Covestro (ok. 20%), BASF (ok. 18%), Huntsman (ok. 15%) i Dow Chemical (ok. 10%). Dla wszystkich z nich dobrą informacja powinno być, że oczekiwane tempo wzrostu zapotrzebowania na 4,4’-diizocyjanian difenylometylenu przekroczy w ciągu następnych pięciu lat 6% w skali roku. Ma to nastąpić z uwagi na zwiększające się wykorzystanie MDI w produkcji sztywnej pianki poliuretanowej, która to następnie jest stosowana w różnych branżach (budownictwo, izolacje, chłodzenie i pakowanie). Także producenci klejów, elastomerów, powłok i spoiw przyczyniają się do podnoszenia popytu na MDI.

Chcąc zaspokoić ten wzrastający popyt koncern BASF zapowiedział dużą inwestycję w USA. W Luizjanie powstanie nowy kompleks do produkcji MDI. Gotowy ma być za dwa lata i produkować 600 tys. ton związku rocznie – w tej chwili BASF w tej lokalizacji jest w stanie wyprodukować 300 tys. ton produktu. Większość otrzymanego wolumenu będzie kierowana do odbiorców północnoamerykańskich.

Tagi


BASF MDI
Wyświetlono: 915

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej