Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

BASF chce produkować w Europie więcej tworzyw konstrukcyjnych

30.11.2015

Koncern BASF poinformował o planowanej w niemieckiej miejscowości Schwarzheide inwestycji mającej na celu podniesienie własnych mocy wytwórczych w dziedzinie tworzyw konstrukcyjnych.

Prawdopodobnie w 2017 r. największa chemiczna firma świata uruchomi nową fabrykę do produkcji poliamidów z serii Ultramid oraz politereftalanu butylenu (PBT) z serii Ultradur. Szacowane zdolności produkcyjne projektowanego obiektu wynieść mają 70 tys. ton rocznie, a jego powstanie tłumaczone jest wzrastającym zapotrzebowaniem na obydwa typy tworzyw ze strony ich globalnych odbiorców.

W efekcie przeprowadzenia planowanej inwestycji całkowite światowe moce wytwórcze BASF w obszarze poliamidów i PBT wzrosną do poziomu 700 tys. ton rocznie. Warto w tym kontekście przypomnieć, że w połowie bieżącego roku BASF uruchomił w Szanghaju produkcję dwóch wzmiankowanych tworzyw, a także podniósł w tej samej lokalizacji poziom wytwórczości termoplastycznych poliuretanów. Także w Korei Południowej jesienią tego roku zaczęła funkcjonować nowa fabryka tworzyw z serii Ultramid oraz Ultradur. Teraz przyszedł czas na inwestycje w Europie.

Inżynieryjne tworzywa obydwu marek mogą być stosowane przez przetwórców produkujących elementy dla przemysłu samochodowego, elektryczno – elektronicznego, budowlanego oraz meblowego.

Niedawno Volkswagen, jako pierwszy koncern motoryzacyjny, wykorzystał poliamidy BASF do produkcji wzmocnienia pasa przedniego w swoich modelach Passat i Sharan.

Wyświetlono: 871

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej