Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

BASF chce nabyć aktywa w dziedzinie środków ochrony roślin i tworzyw sztucznych

09.03.2018

Koncern BASF ujawnił plany związane z jego tegoroczną aktywnością. Celem jest rozwój produktów odpornych na cykle koniunkturalne.

W 2018 r. segment rozwiązań dla rolnictwa BASF zostanie wzmocniony dzięki nabyciu istotnych części działalności spółki Bayer z sektora nasiennictwa i herbicydów. Aktywa te będą stanowić uzupełnienie działalności koncernu w zakresie ochrony roślin, jak również działalności w dziedzinie biotechnologii.

- Wprowadzimy własne aktywa na kluczowe rynki rolne w branży nasiennictwa, co pozwoli nam również szybciej wdrożyć wyniki naszych badań w zakresie nasiennictwa – ocenia Kurt Bock, stojący na czele koncernu BASF.

Ponadto firma chce nabyć w tym roku globalną działalność Solvay z segmentu poliamidów. Rozszerzy to asortyment tworzyw konstrukcyjnych BASF dla branży transportowej, budowlanej i produktów konsumpcyjnych oraz poprawi dostęp przedsiębiorstwa do surowców. Ponadto spółka spodziewa się lepszego dostępu do ważnych wzrastających rynków w Azji i Ameryce Południowej.

- Równocześnie dokonujemy również zbycia różnych działalności, jeżeli uważamy, że mogą one osiągać większe sukcesy w innej konstelacji. Przykładowo przenieśliśmy pod koniec września 2017 r. swoją branżę chemikaliów dla przemysłu skórzanego do grupy Stahl, wiodącego producenta chemikaliów technologicznych dla wyrobów skórzanych. W zamian za to BASF posiada obecnie 16% udziału w grupie Stahl. Przedsiębiorstwo BASF ogłosiło fundamentalne zmiany w swojej działalności w segmencie ropy naftowej i gazu. Planuje się połączenie firm BASF i grupy LetterOne działających w tym sektorze w spółkę joint venture pod nazwą Wintershall DEA. Nowa spółka będzie jednym z największych w Europie niezależnych przedsiębiorstw w branży rozpoznawania i wydobywania o znakomitych perspektywach wzrostu. W średnim okresie joint venture ma zostać wprowadzona na giełdę – dodaje Kurt Bock.

Wyświetlono: 465

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej