Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Basell Orlen Polyolefins wprowadza nowy polietylen

20.09.2013

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadza na polski rynek tworzyw sztucznych nowy produkt pod nazwą Hostalen GX 9254 do produkcji cienkich i grubszych folii rękawowych.

Hostalen GX 9254 jest polietylenem wysokiej gęstości o odpowiednio dobranej masie cząsteczkowej. Dzięki tej właściwości wytwarzane z niego folie charakteryzują się połączeniem dwóch cech. To - wedle zapewnień przedstawicieli firmy - doskonała sztywność przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

Nowy gatunek może być przetwarzany z dużą wydajnością na liniach do folii rękawowej, zapewniając stabilność balonu, bardzo małą zawartość wtrąceń żelowych oraz jednorodny wygląd folii. Te zalety pożądane są przez przetwórców i odbiorców końcowych w produkcji zarówno cienkich, jak i grubszych folii rękawowych.

Wprowadzenie nowego gatunku Hostalen GX 9254 rozszerzyło ofertę BOPS. Na rynku dostępne są już bowiem dwa inne gatunki HDPE tej samej firmy do produkcji folii: Hostalen ACP 9255 Plus oraz Hostalen ACP 9240 Plus.

Proces produkcji folii z wykorzystaniem nowego Hostalenu GX 9254 może przebiegać w szerszym oknie produkcyjnym. Dodatkowo, folia nie wykazuje tendencji do sklejania się i zawijania oraz doskonale układa się na rolce w porównaniu do innych typów HD i MDPE o niższej sztywności. Proponowane zastosowania folii wytwarzanej w oparciu o GX 9254 to worki na śmieci, torby sklepowe i woreczki śniadaniowe, a także wewnętrzne wkładki, folie do pakowania żywności, folie laminowane oraz modyfikacja właściwości w przypadku użycia w mieszaninie z innymi rodzajami polietylenu.

Multimodalne gatunki HDPE Hostalen ACP do wytłaczania z rozdmuchem produkowane w płockim zakładzie firmy Basell Orlen Polyolefins.

Wyświetlono: 1611

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej