Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Basell Orlen Polyolefins rozpoczął produkcję nowego polipropylenu

24.10.2013

Firma Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadziła do swojej oferty nowy gatunek polipropylenu. Nowością jest tworzywo Moplen HP561R przeznaczone do wytwarzania przędzy oraz włóknin płaskich metodą wytłaczania.

Nowy gatunek polipropylenu od niedawna wytwarzany jest w płockiej fabryce Basell Orlen Polyolefins. Do tej pory tworzywa Moplen HP561R były produkowane w innych fabrykach LyondellBasell w Europie Zachodniej.

HP561R, ze względu na użyty wysokowydajny katalizator Zieglera-Natty nowszej generacji, odznacza się węższym rozkładem masy cząsteczkowej w porównaniu do podobnych gatunków polipropylenu, ale wytwarzanych przy użyciu tradycyjnych katalizatorów Zieglera-Natty. Dodatkowo charakteryzuje się wyższym stopniem krystaliczności i zawiera mniej związków oligomerycznych. Dzięki tym udoskonaleniom, proces wytwarzania przędzy lub włóknin w oparciu o nowy Moplen HP561R może teraz przebiegać w sposób bardziej stabilny i z większą szybkością, bez zbędnych przerw w produkcji.

Tworzywo Moplen HP561R może być stosowane do wytwarzania włókien ciągłych o dużej wytrzymałości (typu HTY) i włóknin płaskich typu spunbond, które mają szerokie zastosowanie w produkcji m.in. mebli, obuwia, artykułów sanitarno-medycznych, odzieży ochronnej, agrowłóknin (np. wspomagających wegetację roślin w rolnictwie i ogrodnictwie) oraz włóknin technicznych stosowanych w budownictwie, filtracji itp. Gatunek ten może być też stosowany do wytwarzania włókien ciętych, włókien ciągłych (typu BCF), tasiemek itd.

Polipropylen Moplen HP561R zawiera specjalny pakiet dodatków stabilizujących, który zabezpiecza produkt na etapie jego przetwórstwa przed przebiegiem niekorzystnych reakcji ubocznych. Moplen HP561R zastąpi Moplen HP462R, który jest produkowany w Płocku już od wielu lat.

Wyświetlono: 3291

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej