Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Basell Orlen Polyolefins: konkurs filmowy na temat tworzyw

10.02.2017

Basell Orlen Polyolefins zaprasza internautów do udziału w głosowaniu na najlepszy film o tworzywach sztucznych zrealizowany przez młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Perspektywy BOP”.

Basell Orlen Polyolefins zaprasza internautów do udziału w głosowaniu na najlepszy film o tworzywach sztucznych zrealizowany przez młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Perspektywy BOP”.

 

Basell Orlen Polyolefins już od 2009 r. zachęca uczniów z Płocka i okolic do wyrażania opinii na temat roli i znaczenia tworzyw sztucznych w ich życiu. Przez siedem lat trwania projektu, przybierał on formę prezentacji i debaty publicznej, natomiast ósma, bieżąca odsłona jest realizowana w formie konkursu filmowego. Wykonawcą trwającej edycji projektu „Perspektywy BOP” jest Fundacja Inkubator Innowacji, która specjalizuje się m.in. w filmowych projektach edukacyjnych adresowanych do dzieci i młodzieży.

Założenia konkursu są takie, iż każda szkoła, która przystąpiła do niego zgłaszała propozycję scenariusza na krótki film na temat tworzyw sztucznych. Celem przedsięwzięcia jest promocja proekologicznych postaw oraz edukacja na temat tworzyw sztucznych, w tym poliolefin i ich różnorodnych korzyści dla środowiska i ludzi.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 szkół: VII Liceum Ogólnokształcące w Płocku; Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku; Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku; Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku; Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku; Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie; Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie; III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku; Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku; Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Płocku; Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Płocku

Spośród wszystkich zgłoszonych prac, Jury konkursu wyłoniło trzy najlepsze pomysły na scenariusze, które przygotowały następujące szkoły: · Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie – scenariusz filmu pt. „Portret Pradziadka”; Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku – scenariusz filmu pt. „Sukienka Anity”; III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku – scenariusz filmu pt. „Kask”.

Na podstawie tych scenariuszy, pod koniec stycznia w Płocku nakręcone zostały trzy filmy, które już od dziś można oglądać w Internecie na kanale internetowym youtube.pl pod następującymi adresami:

· Portret Pradziadka: https://youtu.be/39h4XC3yJ-M

· Sukienka Anity: https://youtu.be/AuA2UCelAdI

· Kask: https://youtu.be/_qG7a4gROk8

Konkurs trwa nadal, ponieważ teraz, spośród tych trzech filmów, internauci zdecydują, który jest najlepszy. O wygranej w konkursie zadecyduje oglądalność danego filmu liczona zgodnie z regulaminem kanału internetowego youtube.pl. Głosowanie będzie trwać do 3 kwietnia 2017 r.

Wyświetlono: 645

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej