Wiadomości - Chemia rolnicza - Z kraju

Azelis buduje pozycję w segmencie spożywczym

23.01.2019

Spółka Azelis, czołowy dystrybutor surowców chemicznych, dokonała akwizycji na polskim rynku dystrybucyjnym. Tyle tylko, że teraz chodzi o rozszerzenie aktywności i wejście do przemysłu spożywczego, a nie jak do tej pory skupianie się głównie na branży chemicznej i kosmetycznej. 

Azelis przejął firmę Euroconsultant z Poznania, dystrybutora technologii i aromatów do wędzenia, przeznaczonych dla przemysłu mięsnego. W komunikacie Azelis podkreślił, że Polska to rynek z prawie 40 mln mieszkańców, jedna z najszybciej rosnących gospodarek w Europie i duży producent mięsa.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem na rynek firmy Euroconsultant, znanej ze swojej wiedzy i szerokiego wachlarza usług. Istnieje doskonałe dopasowanie strategiczne, które wspiera nasz dalszy rozwój w Polsce i poza nią, co pozwala nam oferować ulepszoną ofertę produktów i zwiększać zasięg klientów poza branżę chemiczną i kosmetyczną. Spożycie mięsa w Polsce powinno utrzymywać się w dalszym ciągu na wysokim poziomie. Coraz większa liczba klientów przestawia się na stosowanie aromatów do wędzenia zamiast korzystania z tradycyjnych metod wędzenia. Azelis ma już duże doświadczenie w tym segmencie, a integracja z Euroconsultant jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję w tym obszarze – powiedziała Renata Bugiel, stojąca na czele Azelis Polska.

Wyświetlono: 1006

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej