Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Axalta widzi potrzebę wzrostu produkcji powłok

23.07.2019

Axalta inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych dla powłok proszkowych. Nowa fabryka powstanie w Niemczech w miejscowości Landshut.

Drugi zakład produkcyjny w tym miejscu i dla tego samego asortymentu ma umożliwić firmie Axalta lepsze reagowanie na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości metalowe powłoki proszkowe, które są szczególnie przydatne w zastosowaniach architektonicznych i projektowych. Portfolio produktów farb proszkowych Axalta obejmuje kolekcje ICONICA, Optimum Fine Textured, Anodic i Timeless oraz 150 obecnie dostępnych metalicznych farb proszkowych.

Metaliczne powłoki proszkowe Axalta spełniają wymagania klas Qualicoat I i II oraz GSB. Połączone powłoki proszkowe mają wysoką stabilność UV i są bardzo trwałe. Powlekane powierzchnie charakteryzują się wysokim połyskiem, głębią optyczną i szeroką gamą efektów kolorystycznych. Klejonych metalicznych powłok proszkowych używa się do powlekania elementów elewacji, profili i okładzin aluminiowych i stalowych, jak również do powlekania okien, drzwi oraz mebli wewnętrznych i zewnętrznych.

To nie jedyna ogłoszona w ostatnim czasie przez firmę inwestycja. W czerwcu br. Axalta zainaugurowała budowę obiektu w Holandii, w którym będą produkowane globalne marki renowacyjne: Cromax, Spies Hecker, Standox i Syrox. W nowym obiekcie znajdzie się też miejsce dla firmy Metalak BV, dystrybutora marki Spies Hecker. W budynku będzie mieścić się także mieszalnia. Obiekt będzie gotowy latem 2020 r.

Z kolei z początkiem roku Axalta poszerzyła gamę farb dla przemysłu o nowe lakiery przyjazne środowisku. Wśród nich znalazły się produkty bez LZO (lotnych związków organicznych) lub o bardzo niskiej zawartości LZO. Nowe produkty to wysokowydajny, wodorozcieńczalny, podkład dwuskładnikowy; wodorozcieńczalny, dwuskładnikowy strukturalny lakier nawierzchniowy; niezawierający chromianu, dwuskładnikowy kwasoutwardzalny grunt reagujący. Zastosowania obejmują przemysł rolniczy, budowlany, automotive.

Axalta jest wiodącą światową firmą koncentrującą się na materiałach lakierniczych. Jej lakiery i powłoki przeznaczone są dla producentów samochodów, warsztatów renowacyjnych zajmujących się naprawą samochodów osobowych i dostawczych, dostawców silników elektrycznych i rurociągów oraz branży budowlanej. Są one projektowane są z myślą o zapobieganiu korozji, zwiększaniu wydajności i zapewnianiu trwałości powlekanych powierzchni. Firma posiada 50 zakładów produkcyjnych na całym świecie, cztery centra technologiczne, blisko 100 tys. odbiorców. Zatrudnia 14 tys. osób, jest właścicielem ponad 100 patentów. W 2018 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w kwocie 4,7 mld euro.

Wyświetlono: 2199

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej