Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Awaria w Grupie Azoty Police: pracownicy w szpitalu

20.08.2019

Grupa Azoty Police wyjaśnia okoliczności awarii, do której doszło na terenie jej zakładów.

Firma poinformowała, że podczas prac na terenie zakładów doszło do zapłonu metanu. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników spółki Grupa Azoty Police Serwis. Po udzieleniu pomocy medycznej zostali przetransportowani do szpitali w Gryficach i w Policach. W ocenie prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego, lekarze przekazali „uspokajające wiadomości” w odniesieniu do stanu zdrowia pracowników. 

Do awarii doszło w trakcie prac na instalacji polegających na odślepianiu wlotu gazu procesowego do metanizatora. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby medyczne oraz jednostka zakładowej straży pożarnej. Sytuacja została w krótkim czasie opanowana, a praca instalacji jest realizowana zgodnie z ustalonym harmonogramem. Prokurator zakończył czynności i wyraził zgodę na dalszą pracę instalacji. Nie było konieczności modyfikowania przyjętego harmonogramu pracy w Jednostce Biznesowej Nitro. 

Grupa Azoty Police zapewnia, że awaria nie stwarzała zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym Polic. Zdarzenie nie miało negatywnego wpływu na środowisko. Podczas awarii zadziałały systemy bezpieczeństwa. Przyczyny zdarzenia są teraz szczegółowo wyjaśniane.

Wyświetlono: 451

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej