Ashland pozbywa się biznesu kompozytowego

16.10.2019

Koncern Ashland ogłosił sprzedaż swojego biznesu odnoszącego się do kompozytów (z wyłączeniem działalności malezyjskiej) i zakładu produkcji butanodiolu w niemieckim Marl na rzecz INEOS. Wartość transakcji to 1,015 mld dolarów.

- Sprzedaż naszych aktywów kompozytowych i tych znajdujących się w Marl pozwala nam skoncentrować się na naszej wizji zostania wiodącą firmą specjalizującą się w chemikaliach. Wierzymy, że ta transakcja, w połączeniu z naszym programem redukcji kosztów, pomoże lepiej pozycjonować Ashland w zapewnianiu stałego wzrostu zysków i znaczącej wartości dla akcjonariuszy - powiedział Bill Wulfsohn, prezes i dyrektor generalny koncernu Ashland.

Ashland Global Holdings międzynarodową firmą specjalizującą się w produkcji chemikaliów, obsługującą klientów z branży klejów, powłok architektonicznych, motoryzacji, budownictwa, energii, żywności i napojów, produktów higieny osobistej i farmacji. Roczna sprzedaż firmy to ok. 3,7 mld dolarów, z czego 60% uzyskiwane jest poza macierzystym rynkiem Ameryki Północnej.

Biznes kompozytowy przedsiębiorstwa obejmował produkcję nienasyconych żywic poliestrowych, żywic winyloestrowych i żelkotów. Kluczowe rynki końcowe to transport, budownictwo, żegluga morska.

Wyświetlono: 131

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej