Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Asfalty z Grupy Orlen coraz bardziej popularne

05.08.2020

Grupa Orlen w 2019 roku sprzedała 1,56 mln ton asfaltów, co jest najlepszym wynikiem w historii jej aktywności na rynku. Oznacza to wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego rekordu sprzedażowego. Po drogach zbudowanych z wykorzystaniem asfaltu Grupy Orlen jeżdżą m.in. w Gujanie w Ameryce Południowej. Wszystkie produkty Grupy Orlen, w tym właśnie asfalty, dostępne są w 116 krajach na całym świecie, a 60% przychodów generowanych jest poza Polską.

– W minionym roku wykazaliśmy się elastycznością, skutecznie dostosowując nasze działania do warunków rynkowych oraz umiejętnie bilansując sprzedaż krajową i zagraniczną. Asfalty pochodzące ze wszystkich rafinerii Grupy Orlen zostały zastosowane w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się asfalty modyfikowane ORBITON, których sprzedaż zagraniczna w całej Grupie Orlen wzrosła aż o ok. 30%. Sam Orlen Asfalt w październiku ubiegłego roku osiągnął jedną z najwyższych sprzedaży miesięcznych w historii. Był to wynik zwiększonego zapotrzebowania na asfalty w Polsce i na rynkach ościennych. Kluczowa była też ścisła współpraca pomiędzy Orlen Asfalt, PKN Orlen i Orlen Południe – mówi Marek Pietrzak, prezes zarządu Orlen Asfalt.

Istotny wkład w osiągnięciu rekordowej sprzedaży asfaltów Grupy Orlen miała spółka Orlen Lietuva, w której sprzedaż asfaltów w porównaniu z 2018 rokiem wzrosła o blisko 50%. Wpłynęła na to m.in. wyraźna intensyfikacja sprzedaży drogą morską, która zwiększyła się ponad trzykrotnie i osiągnęła najwyższy poziom w historii. 

Do sukcesu sprzedażowego przyczyniła się również czeska spółka wchodząca w skład Grupy Orlen Asfalt – Orlen Asfalt Česká republika. W sierpniu ubiegłego roku sprzedała ponad 58 tys. ton asfaltów, ustanawiając tym samym swój nowy rekord miesięcznej sprzedaży.

Wyświetlono: 821

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej