Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Arlanxeo wspiera e-mobilność

10.01.2020

Niemiecka firma Arlanxeo pochwaliła się swoimi ostatnimi osiągnięciami badawczo – rozwojowymi, które pozwoliły jej wprowadzić na rynek nowe materiały.

Najnowszy dorobek firmy to surowce wspomagające tworzenie innowacji w trzech obszarach. Po pierwsze dotyczą one nowych rozwiązań w zakresie opon, m.in. rozszerzenia zasięgu i zmniejszenia zużycia energii przez pojazdy i spełniania przez nie potrzeb e-mobilności. Po drugie, magazynowania energii, tworzenia wysokowydajnych akumulatorów litowo-jonowych, jak również rozwiązań w dziedzinie zarządzania termicznego zabezpieczającego akumulatory przed przegrzaniem. Po trzecie wreszcie, wsparcia nowych wymagań w zakresie wydajności, do spełnienia których potrzebne są innowacyjne typy kauczuków. Przykładem mogą być przewody odporne na wysoką temperaturę i ogień, lepsze systemy tłumiące i antywibracyjne poprawiające komfort w samochodach elektrycznych, skuteczne i bezpieczne systemy hamulcowe.

Firma stale pracuje nad kauczukami odpowiadającymi na wymagania materiałowe dla e-mobilności. Przy pomocy jej mieszanek możliwe jest uzyskanie sprawniejszych opon, akumulatorów, systemów uszczelniających, węży z czynnikiem chłodniczym i chłodziwem, amortyzatorów pneumatycznych oraz wycieraczek szyby przedniej. Trend jest taki, że nowe rozwiązania z zakresu kauczuków samochodowych mają umożliwiać kreację systemów uszczelniających o niższej gęstości i wadze, węży i systemów antywibracyjnych o dużej odporności na wysokie temperatury, a także bardziej wydajnych kabli zmniejszających palność.

Wyświetlono: 3956

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej