Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Arlanxeo: nowe moce produkcyjne dla kauczuku

22.01.2018

Koncern Arlanxeo ogłosił inwestycję w Niemczech. W miejscowości Dormagen wybuduje instalację o mocach 70 tys. ton, przeznaczoną do produkcji kauczuku chloroprenowego.

Arlanxeo to jeden z największych światowych producentów kauczuku syntetycznego. Jest firmą utworzoną przez koncerny Lanxess i Saudi Aramco. Budowa w Niemczech fabryki kauczukowej ma być reakcją na rosnący popyt na kauczuki chloroprenowe. Jest to gatunek, który charakteryzuje się wysoką odpornością na ozon, starzenie atmosferyczne, czynniki chemiczne i na płomienie. Stosuje się go głównie w produkcji wyrobów pracujących dynamicznie, gdzie wydziela się ciepło, m.in. węży, uszczelek, klejów, farb do malowania jezdni. Pierwsze partie produktu z fabryki w Dormagen mają być lokowane w sprzedaży w przyszłym roku.

- Silny globalny popyt na nasze kauczuki chloroprenowe będzie kontynuowany w nadchodzących latach. Popyt rośnie o ok. 4% rocznie, szczególnie w Azji, a zwłaszcza w Chinach. Jednocześnie rozbudowa ta pokazuje, że w sposób priorytetowy traktujemy naszą działalność w Niemczech, skąd obsługujemy większość odbiorców - powiedział Stefan Rittmann z firmy Arlanxeo. 

Spółka ta oferuje swoje kauczuki chloroprenowe pod nazwami handlowymi Baypren oraz Baypren ALX.
 

Wyświetlono: 1956

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej