Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Arkema zwiększa produkcję nadtlenku

09.08.2013

Francuski koncern Arkema zwiększa swoją produkcję w odniesieniu do organicznego nadtlenku bis.

Produkt, którego roczną produkcję Arkema chce podnieść, to wedle nazwy chemicznej 1,3 i 1,4-bis(tert-butyloperoksyizopropylo)benzen. Produkt jest wykorzystywany w przemyśle produkcji kauczuku syntetycznego jako środek sieciujący. Trafia głównie do azjatyckich odbiorców. W swoich dwóch fabrykach, we Włoszech i USA, Arkema do końca roku o 15% zwiększy moce produkcyjne. Decyzja francuskiej firmy oznacza dopiero pierwszy etap rozbudowy własnych instalacji produkcyjnych. Do końca 2014 r. koncern chce aż o jedną trzecią podnieść swoje aktualne zdolności wytwórcze.

Już w tej chwili, za sprawą swoich dwóch wiodących marek o nazwach Luperox i Vulcup, Arkema jest światowym liderem w produkcji omawianego nadtlenku. Szacuje przy tym, że rocznie światowy rynek tego produktu rośnie w tempie 6% rocznie.

Ubiegłoroczne przychody ze sprzedaży Arkemy, jednej z czołowych europejskich firm w obszarze specjalistycznych chemikaliów, wyniosły 6,4 mld euro. Koncern dysponuje 47 fabrykami w Europie. Na świecie jest ich natomiast 91. Rocznie przeznacza tez ok. 150 mln euro na działania związane z badaniami i rozwojem nowych kategorii produktowych.

Wyświetlono: 1245

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej