Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Arkema: wzrost produkcji nadtlenków organicznych

15.01.2014

Koncern Arkema, drugi największy na świecie producent nadtlenku organicznego, przystępuje do rozbudowy swoich mocy produkcyjnych w tym zakresie. Nowa fabryka powstanie w Chinach.

Decyzja o lokalizacji przedsięwzięcia w Chinach jest reakcję Arkemy na fakt, że światowe zapotrzebowanie na nadtlenki organiczne przenosi się z dojrzałych rynków europejskich w kierunku gospodarek azjatyckich, głównie zaś firm ulokowanych w Indiach, Japonii i Korei. W tych trzech państwach Arkema również posiada instalacje produkcyjne dla nadtlenku organicznego. Łącznie na całym świecie dysponuje 11 fabrykami oferującymi ten związek.

Za sprawą nowej inwestycji, której zakończenie przewidziano na 2016 r., moce produkcyjne chińskiej fabryki ulegną podwojeniu.

- Uzupełniając inwestycje poczynione przez nas już wcześniej, w szczególności mam na myśli zapowiedź budowy nowego zakładu w Arabii Saudyjskiej, podwojenie wydajności produkcyjnej dla nadtlenków organicznych w Chinach ilustruje strategię rozwoju prowadzoną przez nasz segment High Performance Materials, jak i dalsze zwiększanie obecności naszej Grupy w krajach o wysokim potencjale rozwoju, w których Arkema zamierza osiągnąć 30% swojej sprzedaży w 2016 r. – tłumaczy Manny Katz, stojący na czele biznesu odpowiedzialnego za produkcję nadtlenków organicznych, będących szeroko stosowanymi inicjatorami polimeryzacji w odniesieniu do termoplastów.

Wyświetlono: 1298

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej