Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Arkema sprzedaje część swego biznesu

24.07.2020

Francuski koncern Arkema sprzedał swój biznes zajmujący się produkcją specjalistycznych tworzyw sztucznych. Jednostka Arkema Functional Polyolefins trafiła w ręce koreańskiego przedsiębiorstwa SK Chemicals.

Dział Functional Polyolefins generował roczną sprzedaż na poziomie 250 mln euro i zajmował się produkcją kopolimerów etylenu i terpolimerów przeznaczonych na rynek opakowań do żywności, kabli, elektroniki i powłok. Zatrudniał ok. 100 osób, głównie we Francji i posiadał międzynarodową sieć sprzedaży.

Pozbywszy się omawianego biznesu, Arkema funkcjonować będzie w trzech strategicznych dla siebie obszarach rynkowych, takich jak rozwiązania w dziedzinie klejów (wkład w przychody tej kategorii produktowej w 2019 r. wyniósł 24%), zaawansowane materiały (31%) i rozwiązania w zakresie powłok (24%).

W 2019 r. przychody Arkemy wyniosły 8,7 mld euro, firma zatrudnia 20,5 tys. osób i prowadzi działalność w 55 krajach świata, mając do dyspozycji 155 zakładów wytwórczych. Obsługuje przede wszystkim rynek dóbr konsumpcyjnych (odpowiada za 22% sprzedaży) oraz farb i lakierów (20%).

Wyświetlono: 941

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej