Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Arkema: Polimer Celocor™ już na rynku

08.05.2012

Arkema Coating Resins wprowadza na rynek nieprzeźroczysty polimer Celocor™, który pozwala zredukować zawartość ditlenku tytanu (TiO2) w farbach wodorozcieńczalnych.

W porównaniu z innymi substancjami zmętniającymi w podobnym przeznaczeniu, Celocor™ wyprzedza je pod względem intensywności barwy i połysku oraz odporności podczas czyszczenia i polerowania. Ceny i dostępność ditlenku tytanu należą do głównych problemów współczesnych firm farbiarskich. Zmniejszenie zawartości TiO2 pozwoli na zmniejszenie kosztów i zastosowanie lepszych, ciekawszych rozwiązań. Zastosowanie polimeru Cecolor™ nie tylko umożliwia redukcję kosztów surowców, poprawia też właściwości kryjące farby i zdolność fotokatalizy, czyli utleniania lub redukcji chemicznej zabrudzeń. Produkt spełnia wymogi stawiane przez program Arkema Coating Resins EnVia™. Nie zawiera surfaktantów z dodatkiem etoksylanu alkilofenolowego (APE) ani formaldehydu i jest kompatybilny z recepturami wymagającymi niskiej zawartości lotnych związków organicznych (0-50g VOC/l).
- Wszystko, co robimy, skupia się na potrzebach twórców receptury – mówi Eric Kaiser, dyrektor ds. marketingu Arkema Coating Resins. – Z rozmów z klientami wiemy, że zależy im na zmniejszeniu zawartości dwutlenku tytanu, przy jednoczesnej poprawie właściwości farb. Celocor™ jest odpowiedzią na te potrzeby.

Wyświetlono: 1745

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej